Tapu müdürlüklerine FETÖ talimatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, "FETÖ'nün içinde okulun birini kaçırıyorlar ya da yurdun birini kaçırıyorlar. Tapu müdürlüğüne geldiği zaman, o tapu müdürü iş yapmayacak, bekletecek, durduracak, haber verecek" dedi.

Anadolu Ajansı 30.07.2016 - 17:07

Tapu müdürlüklerine FETÖ talimatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, tapu müdürlüklerine FETÖ talimatı verdi.

Kayseri'de konuşan Özhaseki, bir gazetecinin FETÖ ile irtibatı tespit edilen okul ve yurtların binalarının gizlice satışı konusunda tapu müdürlüklerinin uyarılıp uyarılmadığının sorulması üzerine, şunları söyledi:

"Yazıyla gelen el konulmalar dışında bir de ayrıca şifai olarak tembihler var. Resmiyette gözden kaçan, aksayan birtakım yerler olabilir. Bu noktada şehirlerdeki tapu müdürlükleri dikkatli olsunlar. Gözden kaçan ve kaçırılacak mallarla ilgili tapuda işlem yapacakları zaman, mani olsunlar istedik. 'Elimizde yazı yok, hukuki olmaz, asla böyle bir bahaneyle gelmeyin' dedim. Herkes herkesi bilir. Kayseri'de bu yapıya kimlerin mensup olduğunu bilen yok mu? Herkes biliyor. Bu yapının içinde okulun birini kaçırıyorlar ya da yurdun birini kaçırıyorlar. Tapu müdürlüğüne geldiği zaman, o tapu müdürü iş yapmayacak, bekletecek, durduracak, haber verecek. Efendim, 'Yazıda bu yok, listede bu yok.' Mazeret kabul etmeyiz. Bunu söylediğimiz için de doğru işler yapılıyor. Bazı ufak tefek de yanlışlıkla bekletilen, geciktirilen de oluyor ama onları düzeltiyoruz. Çok önemli değil, o tür itirazlar oluyor. Onlar da düzeltiliyor."

Sayfa Yükleniyor...