Taraf, NTV'den özür diledi

Taraf gazetesinin ortaya attığı BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düşmeden önce NTV’den arandığı yönündeki iddialar gerçek dışı çıktı. Taraf, bugünkü sayısında NTV'den özür diledi.

24.10.2009 - 09:06

Taraf gazetesi haberinde NTV'den ilk aramanın 14.34'te gerçekleştiğini yazmıştı. Ancak bu saat İngiltere Greenwich’e göre ayarlanan GMT'ye göre geçerliydi.


GMT ile Türkiye saati arasında 2 saat fark olduğu için gerçekte ilk arama 16.34'te, yani helikopter düştükten sonra yapılmıştı.

Arama kayıtlarının GMT’ye göre tutulduğu basit bir araştırmayla öğrenilebilirdi. Ancak Taraf bu basit araştırmayı yapma gereği duymadan komplo senaryosuyla NTV'yi zan altında bıraktı.

NTV, dün telefon kayıtlarını açıklayarak haberin gerçek dışılığını belgelerle ortaya koydu.

Taraf gazetesi bugün hatasını kabullendi. Gazete NTV'den ve okurlarından özür diledi.

'NTV HAKLI, BİZ HAKSIZIZ'
Gazete, yayımladıklari telefon kayıtlarının GMT saatine göre olduğunu kabul ederek "NTV haklı, biz haksızız. Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası öncesi NTV tarafından arandığı doğru değil. Aramalar kazadan sonra" açıklaması yaptı.

Taraf gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ise köşesinde yaptığı açıklamada "NTV'den ve okurlarımızdan özür dileriz" dedi.

İşte telefon dökümleri

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...