Taraftar operasyonunda çarpıcı tespitler

Taraftar gruplarına yönelik operasyonun ardından soruşturma devam ediyor. Savcılığın suç örgütü olarak nitelediği zanlılara yönelik çarpıcı tespitler var. İddiaya göre, soruşturma dosyasında üç büyük spor kulübünün taraftar gruplarının karıştığı pek çok suç yer alıyor.

NTV Haber 06.10.2013 - 13:17

Taraftar operasyonunda çarpıcı tespitler

Silahlı çatışma, tehdit, cinayet ve haksız kazanç...

Taraftar gruplarına yönelik operasyonun detayları netleşiyor.

Milliyet gazetesinin manşete taşıdığı soruşturma dosyasında, üç büyük spor kulübünün taraftar gruplarının karıştığı pekçok suç yer alıyor. 

Habere göre Fenerbahçe cephesinde, Genç Fenerbahçeliler grubunun liderliğini yapan Sefa Kalya ve İbrahim Gümüştekin'in isimleri öne çıkıyor.

İkilinin yönettiği grup, tribün hakimiyetini zorla ele geçirmeye çalışmak ve kulüp yöneticilerinden alınan bedava biletleri karaborsada satmakla suçlanıyor. Pek çok silahlı saldırı olayı da kayıtlara geçmiş durumda.

Beşiktaş kanadında da benzer bir tablo var.

Çarşı grubu lideri Alen Markaryan ile Deplasman Kartalları grubunun lideri Kemal Ulhanlı arasındaki tribün rekabetinin silahlı baskın ve benzeri olaylara neden olduğu iddia ediliyor.

Dosyada ayrıca, Beşiktaş yönetiminin zorla bedava bilet almak isteyen gruplar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu bilgisi de yer alıyor.

Beşiktaş'ın taraftar gruplarından Karagümrük'ün liderlerinin, yöneticileri tehdit ettiği de dosyada yer alan bilgiler arasında. 

Galatasaray'da öne çıkan taraftar grubuysa Ultraaslan oldu.

Tribün liderlerinin diğer taraftar gruplarını tehdit ettiği ve özel bir televizyon kanalının basılmasından sorumlu olduğu iddia ediliyor.

Taraftar grupları hakkındaki dosya savcılık talimatıyla suç örgütü kapsamında değerlendiriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...