Tarantino filmine En İyi Erkek Oyuncu ödülü

Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne lâyık bulunan Christoph Waltz, Tarantino'nun "İsimsiz Kahramanlar" filmiye ödüle koştu. 21 Ağustos'ta vizyona girecek olan filmde Brad Pitt de rol alıyor.

26.05.2009 - 12:09

Tarantino filmine En İyi Erkek Oyuncu ödülü

62. Cannes Film Festivali büyük ödülü Altın Palmiye’ye de aday gösterilen "İsimsiz Kahramanlar" (Inglourious Basterds), 21 Ağustos’ta UIP Filmcilik tarafından Türkiye sinemalarında gösterilmeye başlanıyor. Çekimleri Almanya’da yapılan filmin diğer oyuncuları arasında Brad Pitt, Diane Kruger, Melanie Laurent, Eli Roth, Samm Levine, Daniel Brühl ve  Christoph Waltz  var.

“İsimsiz Kahramanlar-Inglorious Basterds”in bir başka özelliği de, Tarantino’nun Oscar adayı kurgucu Sally Menke, Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Bob Richardson ve prodüksiyon tasarımcısı David Wasco ile yeniden işbirliği yapmış olması… Bu filmde Tarantino’nun ekibine ilk kez katılan yeni isim ise, Oscar adayı kostüm tasarımcısı Anna Sheppard oldu.

FİLMİN KONUSU
Alman işgali altındaki Fransa’da Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent), ailesinin Nazi albayı Hans Landa (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanık olur. Katliamdan kılpayı kurtulan Shosanna, Paris’e giderek yeni bir kimlik edinir ve sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir hayata başlar.

Öte yandan Teğmen Aldo Raine’in (Brad Pitt) önderliğindeki bir grup Yahudi askeri, Avrupa’nın çeşitli noktalarında önceden belirlenmiş hedeflere yönelik intikam faaliyetlerine başlamıştır. Düşmanları tarafından “The Basterds” adıyla bilinen ve üçüncü Reich liderlerini ele geçirme misyonunu yüklenen Raine’in intikam timine Alman kadın oyuncu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark da (Diane Kruger) katılır. Shosanna’nın kendisine ait bir intikam planını bir sinema salonunda yürürlüğe koymasıyla birlikte hepsinin kaderi aynı noktada kesişecektir.


Christoph Waltz, filmde Nazi albayı Hans Landa'yı canlandırdı. Christoph Waltz, filmde Nazi albayı Hans Landa'yı canlandırdı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...