Tarihi bina yağmura dayanamadı

Edirne'de uzun süredir kullanılmayan 2 katlı tarihi bir binanın bir bölümü şiddetli yağış nedeniyle çöktü.

Anadolu Ajansı 08.02.2010 - 00:10

Tarihi bina yağmura dayanamadı

Edirne'de etkili yağışa dayanamayan tarihi bina çöktü.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle, Balık Pazarı Caddesi Fırın Sokak No: 13'te bulunan ve uzun süredir oturulmadığı bildirilen 2 katlı tarihi binanın bir bölümü çöktü.

Olay yerine gelen emniyet ekipleri, binanın diğer bölümlerinin de çökme ihtimaline karşı yolu trafiğe kapattı.

Bu arada, yola fırlayan molozların temizlenmesi için belediye ekiplerine bilgi verildi.

TEKİRDAĞ'DA YOĞUN YAĞIŞ
Öte yandan Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesine bağlı Çene Köyü Deresi'nin taşması sonucu Tekirdağ-Hayrabolu arasındaki yol ulaşıma kapandı.

Öğlen saatlerinden bu yana devam eden yağış nedeniyle derenin bulunduğu ova bölgesinde biriken sular, Tekirdağ-Hayrabolu arasındaki yolda ulaşımı aksattı.

Bazı araçların suda mahsur kalması üzerine olay yerine giden jandarma ve bölge trafik ekipleriyle köylüler, araçları traktörlerin yardımıyla kurtardı. Yol, daha sonra ulaşıma kapatıldı. Olay yerinde bulunan jandarma ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için araçların geçişine izin vermiyor.

Çene Köyü Muhtarı Tuncay İrik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derenin bulunduğu ova bölgesinden öğle saatlerinden bu yana köye yoğun bir şekilde su geldiğini belirtti.

Bu arada, Tekirdağ'da Maksi kavşağında yağış nedeniyle heyelan oluşması üzerine karayolları ekipleri ve emniyet güçlerince çalışma başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...