Tarkan 5 gün sonra serbest

Gözaltına alındıktan 5 gün sonra adliyeye sevk edilen ünlü şarkıcı Tarkan, sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Adliye çıkışında bir medya ordusunun karşıladığı şarkıcı, izdiham nedeniyle aracına 20 dakikada binebildi.

01.03.2010 - 09:24

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun da bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı.


Sorguları tamamlanan zanlılar, bu sabah geniş güvenlik önlemleri altında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Tarkan Tevetoğlu ve diğer 10 kişi, Adli Tabiplik'e getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Yüzünü kapatarak basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalışan Tarkan, basın mensuplarının sorularına da yanıt vermedi.

Zanlılar daha sonra ifadelerin alınması amacıyla savcılık katına götürüldü.

'PİŞMANIM' DEDİ
Tarkan Tevetoğlu, yaklaşık 45 dakika sorgulandı.

İfadesinde uyuşturucu kullandığını kubul eden Tarkan, "Pişmanım" dedi.

Tarkan, arkadaşlarına uyuşturucu temin ettiği ve uyuşturcu kullanmak için yer sağladığı yönündeki iddiaları ise yalanladı.

Tarkan'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi serbest bırakılırken, 8 kişi ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

MEDYA ORDUSU KARŞILADI
Ünlü şarkıcının serbest kalmasıyla adliye önünde görülmemiş bir izdiham yaşandı. Sanatçıyı görüntülemek isteyen kameramanlar, yoğun çaba harcadı.

Tarkan, güçlükle binebildiği otomobiline doğru ilerlerken mikrofonlara "Üzgün olduğumu söylemeliyim. Hayranlarıma, sanatçı arkadaşlarıma ve aileme teşekkür ederim. Yakın zamanda geniş bir açıklama yapacağım" dedi.

Ünlü sanatçı, daha sonra aracının üzerine çıkarak el salladı ve adliyeden ayrıldı.

Bu arada, İstanbul Adliyesi ve Adli Tabiplik önünde görüntü almak isteyen basın mensupları, duvar ve çatılara çıkarak zor şartlar altında görevini yapmaya çalıştı.

Uluslararası bazı ajansların da soruşturmayı yakından takip ettiği görüldü.

HAYRANLARINDAN DESTEK
Öte yandan, bir grup hayranı da adliye önüne gelerek Tarkan'a destek verdi. Ancak sayının beklenenden az olduğu da gözlerden kaçmadı.

EMNİYETTE 5 GÜN
Tarkan’ın gözaltında geçirdiği 5 gün boyunca panik atak olduğu gerekçesiyle nezarethane yerine emniyetin 5. katındaki özel odada tutulmuştu.

Emniyetteki sorgusunda pişman olduğunu belirten Tarkan, “Gereken dersi aldım. Türk halkından özür dilerim” dedi.

Tarkan, tedavi olmak istediğini de ifade etmişti.TEKNİK TAKİBE TAKILMIŞTI
Uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda teknik takibe takılan şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun Ömerli'deki çiftlik evinde yapılan aramalarda 12.5 gram esrar bulunduğu açıklanmıştı.

Tarkan Tevetoğlu, “uyuşturucu madde kullanmak” ve “uyuşturucu kullanmak için yer temin etmek”le suçlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...