Tarkan bir kez daha dönüyor

Tarkan'ın merakla beklenen son albümü 'Adımı Kalbine Yaz' 29 Temmuz'da çıkacak. İşte albümdeki şarkılar...

Haberler 27.07.2010 - 11:17

Tarkan bir kez daha dönüyor

'Sevdanın Son Vuruşu' ile Mayıs’tan bu yana gündemde olan yeni Tarkan albümü 'Adımı Kalbine Yaz', sonunda piyasaya çıkıyor. Çeşitli ertelemeler sonunda çıkış tarihi olarak 29 Temmuz’da karar kılınan çalışma Hitt Müzik ve DMC Müzik etiketi taşıyacak.

Albümün isim parçasının söz ve bestesi Tarkan’a aitken, “Öp” şarkısı Sezen Aksu, Tarkan ve Ozan Çolakoğlu tarafından yazıldı. Aksu ve Çolakoğlu’nun beraber kotardığı “Sen Çoktan Gitmişsin” in yanında Mithat Can Özer’den “Acımayacak” ve Günay Çoban – Tarkan ortaklığı “Kayıp” albümdeki yerlerini alacaklar.

“Adımı Kalbine Yaz” bu önceden duyurulan parçaların yanında iki sürpriz yeni şarkı daha içerecek. Bu parçaların isimleri “İşim Olmaz” (Yıldız Tilbe, Tarkan) ve “Usta – Çırak” (Gülşah Tütüncü, Tarkan).

Albümle ilgili ilk eleştirlerden birini ise Mehmet Tez yaptı:

'TARKAN'IN YENİ ALBÜMÜ OLMUŞ'
''Albümü dinlemeye başlayınca “Galiba bu sefer Tarkan’ın geri dönüşü muhteşem olacak” diye düşündüm. Şu İngilizce albüm, Amerika’da kariyer yapma endişesi ile geçen yıllar Tarkan’ı buralardan çok uzaklaştırmıştı.

Sözlerini Mithat Can’ın yazdığı “Acımayacak” (acaba annesinden ne kadar yardım aldı?) çok sevilecek. Eski Tarkan hit’lerine benziyor.

Takılıp kaldığım şarkı “Sen Çoktan Gitmişsin” oldu. Bu şarkının düzenlemesi de şahane. Söz Sezen Aksu, müzik Ozan Çolakoğlu. Sakin “mid tempo” tabir edilen orta tempoda bir şarkı. Bizim popta pek yok böyle şeyler...

“Adımı Kalbine Yaz” bayağı alaturka bir şarkı. Eski Tarkan’ı özleyenler bu şarkıdaki performansını beğenecek.'' (Mehmet Tez, Milliyet)

Tarkan’ın yeni albümü 'Adımı Kalbine Yaz' 29 Temmuz Perşembe günü tüm müzik marketlerde.

Sayfa Yükleniyor...