2002'de Sezen Aksu'nun Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında şarkı söylemesinin ardından, bu kez de Tarkan Ankara'da Nevruz'a katılacak.

Nevruz kutlamalarında bir konser verecek olan Tarkan, Canlı Gaste'ye konuştu.

Can Dündar'ın, "Nevruz deyince gerginlik olurdu; bu sefer bayram olarak kutlanacak; sen de konser vereceksin" girişinin ardından söz alan Tarkan, "Sözlük anlamı yeni gün ve baharın müjdecisi olan bir gün. O gün gerçekten bir bayram; bir dağ bayramı diyebiliriz. Bana hep yanlış kutlanıyor gibi gelir. Daha barışçıl bir havada kutlanmalı" dedi.

Programın henüz net olmadığını söyleyen Tarkan, "Şarkılar söyleyip, eğleneceğiz. Hangi isimlerin geleceği konusunda bilgi sahibi değilim ama Türki Cumhuriyetler'den gelen sanatçıların olacağını biliyorum. Ben de kesinlikle oradayım. Cuma günü zaten bir prova yapacağız konuk sanatçılarla" şeklinde konuştu.

"İnsanların o günün gerçek anlamını unutmadan kutlamalar yapması gerekir" diyen Tarkan sözlerine şöyle devam etti: "Müzik, hayatımızın her alanında olduğu için böyle günlerin de vazgeçilmez unsuru. Birleştirici, insanları eğlendirici bir tarafı var müziğin. O gün şarkılar söyleyip buna kartkı yapmaya çalışacağım.

"Doğa bayramı ve doğamız yok olmakta. Doğayla ilgili şarkılar söyleyeceğiz. Bu bayram şehirlerde kutlanıyor ve şehirlerin göbeğinde ateşler yakılıyor. Tabii bir şey daha var; doğa da kalmadı artık..."

Turnelerinde o bölgeye gittiğini söyleyen Tarkan, "Özel günlerde gitmek değil, her zaman oralarda olmak gerekir. Desteğimizi hissetirmemiz gerekir. Irkçılık son bulmalı; tüm dünyada, el ele vermeliyiz ve böyle günler de buna vesile olur diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.