Tartışmalı film Alman TV'sinde

Antalya'da 4 yıl önce ailesiyle tatil yaparken 13 yaşındaki İngiliz kızına tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Marco Weiss'ın hapishane günlerini konu alan "247 gün" adlı film Alman SAT 1 kanalında gösterildi.

Haberler 23.03.2011 - 12:55

Tartışmalı film Alman TV'sinde

ile Almanya arasında adeta siyasi krize neden olan ve uzun süre Almanya'nın gündeminden düşmeyen Marco Weiss'ın filminde Marco'nun delil olmadığı halde haksız yere tutuklandığı iddia ediliyor.

Milliyet'in haberine göre filmde Antalya'daki hapishane koşulları kötü olduğu için Marco'nun sağlığı bozuluyor. Marco'nun kaldığı hapishanede yıkanmak için havlu bile yok. Marco'yu yargılayan hakim ise salonda sakallı olarak gösteriliyor.

Marco, ağır suçluların bulunduğu yabancılar koğuşunda tutuklu kaldığı için burada zaman zaman şiddet olaylarına da tanık olunuyor.

Filmin sonunda belgesel şeklinde Marco ve ailesinin yanı sıra 13 yaşındaki İngiliz kızını muayene eden doktor da dahil olayın gerçek yüzleri ile röportajlar da yapıldı. Filmin yapımcıları bu olayın iki ülke arasında adeta politik güç savaşına sahne olduğunu öne sürdü.

Marco rolünde Vladimir Burlakov Marco rolünde Vladimir Burlakov"247 Gün"de ailesinin intihar etmesinden korktuğu Marco'yu Vladimir Burlakov, Marco'nun anne ve babasını da Alman oyuncular Veronica Ferres ve Herbert Knaup canlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...