‘Taş attığımız için pişman değiliz'

Gösterilerde polise taş attıkları için tutuklanan çocuklar yasanın ardından birer birer cezaevinden çıkıyor. Yaklaşık 20 gün hapis yatan A. ve V. B. pişman olmadıklarını söyledi.

Haberler 26.07.2010 - 16:55

‘Taş attığımız için pişman değiliz'

Yaklaşık 1 ay önce merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesi'nde düzenlenen izinsiz gösterilere katılarak polise taş attıkları iddiasıyla tutuklanan 15 yaşındaki A.B, Pozantı ilçesindeki cezaevinden tahliye edildikten sonra ailesinin yanına geldi.

Ova Mahallesi'ndeki evinde ailesi ve arkadaşları tarafından karşılanan Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi A.B, ''Polise taş attığım için cezaevine girdim. Benimle birlikte çok sayıda arkadaş da aynı suçtan cezaevinde yatıyordu. Cezaevi koşulları iyiydi. 21 gün cezaevinde tutuklu kaldım. Aileme ve arkadaşlarıma kavuştuğum için mutluyum ancak pişman değilim'' dedi.

A.B'ın annesi Behiye B. de Kürtçe yaptığı konuşmada, çocuğuna kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi.

Baba Mehmet B. ise ''Oğlumun eve dönmesine sevindim. Yasal düzenlemeye sevindim. Kimsenin cezaevinde kalmasını istemiyorum'' diye konuştu.

AİLESİNE KAVUŞTUĞU İÇİN MUTLU
Sanayi sitesindeki bir işyerinde tornacı olarak çalışırken polise taş atma suçundan tutuklanarak Pozantı'daki cezaevine gönderilen V.B. de pişman olmadığını söyledi.

Cezaevine 16 gün önce girdiğini belirten V.B, ''Eve döndüğüm ve aileme kavuştuğum için mutluyum'' dedi.

‘KAN DÖKÜLMESİN’
Baba Şefik B. de ''Barış olsun, kan dökülmesin istiyoruz. Hepimiz kardeşiz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...