NTV

Taşıdığı bomba örgüt üyesinin sonu oldu

Anadolu Ajansı

Türkiye

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir patlama üzerine olay yerine giden ekipler, parçalanan bir genç cesediyle karşılaştı. Ölen kişinin canlı bomba olmadığı, bomba taşıyan bir örgüt mensubu olduğu açıklandı.

Esenyurt Doğan Araslı Caddesi yakınındaki ağaçlık bir alandan, gece saatlerinde patlama sesi duyuldu.

Olay yerine sevk edilen bomba imha uzmanı ve polis ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu, olay yerinde 23 yaşındaki Onur K'nın parçalanmış cesediyle karşılaşıldı.

Onur K'nın, üzerindeki bomba düzeneğinin patlaması sonucu öldüğü anlaşılırken, gencin ceset parçaları toplanarak morga gönderildi.

Bu arada, konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ölen kişinin canlı bomba olmadığını söyledi.

Vali Mutlu, şunları söyledi:

"Kesinlikle bir canlı bomba değil. Üzerindeki patlayıcının infilak etmesi sonucunda kolu parçalanmak suretiyle hayatını kaybeden bir terörist. Olay, gece 23.30 civarında gerçekleşti. Üzerindeki patlayıcı patlarsa tesirli olabilecek ve bir çok insanın ölümüne sebep olabilecek nitelikte. Dolayısıyla bombayı muhtemelen bir yere koymak üzere taşırken üzerinde infilak etti. Emniyetimiz, bir canlı bomba olmadığı, herhangi bir yerde bunu patlatmak üzere harekete geçen biri olduğu kanaatinde. Biz bir canlı bomba olmadığı kanaatindeyiz. Üzerinde taşıdığı bombanın patlaması sonucu ölen bir terörist.''