Tatbikatlar yeni dalgaya tepki için iptal edildi

İki büyük tatbikatın iptal edilmesiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre, yeni bir soruşturma kapsamında gözaltılar olacağı duyumunu alan TSK, iptal kararı verdi.

26.05.2011 - 11:28

Tatbikatlar yeni dalgaya tepki için iptal edildi

Genelkurmay Başkanlığı’nın, yapılmasına saatler kala sürpriz bir şekilde iptal ettiği Ege’deki Denizkurdu-2011 ve Efes-2011 müşterek fiili atış tatbikatlarıyla ilgili dün akşam saatlerinde ilginç bir gelişme oldu.   

Başkent kulislerinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın seçkin gözlemci gününe katılmayacaklarını bildirip askerin buna tepki olarak tatbikatları erken bitirdiği konuşulurken, Gül haftalık olağan görüşme günü ve önceden açıklanan programında yer almamasına rağmen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’i Çankaya Köşkü’ne davet ederek 50 dakika görüştü.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Genelkurmay konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmayınca, başkent kulislerinde dün de farklı senaryolar konuşuldu. Askerlerin, TSK’ya karşı önümüzdeki günlerde yeni bir operasyon dalgası başlayacağına dair duyum aldıkları, bu nedenle tatbikatın son gününü tepki olarak iptal ettikleri ileri sürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...