Tatil beldeleri Ramazan Bayramı'na hazırlanıyor.

Ramazan bayramı boyunca en büyük yoğunluk başta Bodrum olmak üzere, Fethiye ve Marmaris gibi tatil yörelerinde yaşanacağı düşünülüyor.

Muğla’nın sahil ilçelerinde yaklaşık 3 ila 4 milyon arasında tatilcinin ziyaret edeceği tahmin ediliyor.

Bayrama 4 gün kala tatilciler, gözde tatil rotalarından Bodrum'a akın etmeye başadı.

Bayram tatili boyunca yaklaşık 1 milyonun üzerinde yerli turisti ağırlamayı planlayan Bodrum’a uçak ve otobüs firmaları ek seferler koymaya başladı.

Milas-Bodrum Havaalanı'na, iç ve dış hatlardan gelecek uçaklara yaklaşık 100 ek sefer ilave edeceği öğrenildi.

Uçak biletlerinin günler önceden tükenmesi nedeniyle havayolu şirketleri tarafından ek seferlerin daha da arta bileceği öğrenildi.

KARAMSAR HAVA DAĞILDI

Ramazan ayı nedeniyle Bodrum’da turizm tam anlamıyla açılmaması turizmcilere karamsar bir tablo çizdirmişti. Ramazan Bayramı'nın gelmesine günler kala turizmci, tüm karamsarlıkları geride bırakarak bayram programlarını hazırladı.

Tatilcilerin gelmesi ile birlikte yüzü gülmeye başlayan otel ve turistlik tesis yöneticiler bayram ve sonrasında Bodrum’a yerli ve yabancı turist akınına uğrayacağını tahmin ediyor.

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Muğla’nın sahil kesiminde jandarma ve emniyet güçlerince güvenliği en üst düzeye çıkardı. Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçe giriş çıkışlarında üst düzey güvenlik önlemleri almaya başladı.

24 saat boyunca Bodrum giriş ve çıkışlarında nöbete başlayan jandarma ve polis ekipleri ilçeye giriş yapan tüm araçları didik didik kontrol ediyor. Kimlik sorgusu yapan ekipler ilçeye kontrollü giriş sağlıyor.

Kendi otomobilleriyle tatile gelen vatandaşlar ise Jandarma ve Polis ekiplerinin yaptığı yol kontrollerinden memnun olduklarını ve güvenli bir tatil için böyle uygulamaların gerektiğini söylediler.