Tatilciler dönüş yolunda

Kurban Bayramı'nın son gününde tatilden dönüşler başladı. Antalya'da uçak seferleri için yaklaşık 25 bin yolcu girişi yapıldı. Yoğunluk nedeniyle Yalova Topçular Feribot İskelesi'nde sefer yapan feribot sayısı 15'e çıkartıldı.

NTV Haber 28.10.2012 - 16:12

Tatilciler dönüş yolunda

Kurban Bayramı'nın son günü tatilciler dönüşe geçti.

İstanbul'a geçmek için Çanakkale güzergahını kullananlar feribot kuyruğu oluşturdu. Gittikçe artan yoğunluk, iskelelerin park alanına sığmayınca ara sokaklara taştı.

Yalova'da Kurban Bayramı tatilinin son gününde dönüşe geçen tatilciler, öğle saatlerinde Topçular- Eskihisar iskelesinde yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle Yalova Topçular Feribot İskelesi'nde sefer yapan feribot sayısı 15'e çıkartıldı.

İDO yetkilileri, bayramın ikinci ve üçüncü günlerinde 15 bin aracın geçiş yaptığını ve bu gece yarısına kadar, 25 bin aracın Topçular-Eskihisar araba vapuru hattını kullanmasının beklendiğini söyledi.

SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN MEMNUN
İskele alanı içinde yoğunluk oluşturan araçlar, sırayla iskeleye yanaşan vapurlara alınırken, İDO'nun tatil için aldığı önlemler vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Uzun kuyruklar oluşmasına rağmen araba vapuru sayısının arttırılmasıyla geçişlerin hızlı bir şekilde olduğunu kaydeden sürücüler, eskisi gibi çok sıra beklemediklerini söyledi.

Kurban Bayramı arifesinden bu gece yarısına kadar yapılan seferlerin bini bulacağı ifade edilirken, Eskihisar-Topçular hattında karşılıklı taşınan araç sayısının 60 bini bulacağı kaydedildi.

ESENLER VE BOLU DAĞI GEÇİŞİNDE YOĞUNLUK
İstanbul Esenler Otogarı'nda da bayram tatili dönüşünde yoğunluk yaşanıyor. Karayollarında ve gişelerde oluşan trafik de otobüslerin otogara yaklaşık 3-4 saat gecikmeli ulaşmasına neden oldu.

TEM otoyolu Bolu Dağı geçişinde de araç yoğunluğu yaşandı. Zaman zaman aksamalar meydana geldi.

ANTALYA HAVALİMANI'NDA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Antalya Havalimanı ve otogarında sabah saatlerinden itibaren yoğunluk yaşandı. Havalimanı'nda sabah saatinden öğlene kadar 25 bin yolcu giriş yaptı.

Antalya Havalimanı'nda geniş güvenlik önlemleri alındı. Özellikle İstanbul ve Ankara illerine ek seferler düzenlendi.

ANKARA-KIRIKKALE YOLUNDA AKSAMA
Ankara-Kırıkkale karayolunda araç yoğunluğu nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geliyor. Başkentin yaklaşık 45 ille bağlantısını sağlayan karayolunda trafik ve karayolları ekipleri önlemlerini artırdı.

Trafik ekipleri, sürücüleri aşırı hız ve takip mesafesini korumaları yönünde uyarıyor. Yoğunluğun yarın gece saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

AFYON-İZMİR YOLUNDA ARAÇ KUYRUĞU
Kurban Bayramı'nda dönüş yolculuğundaki tatilcilerin araçları, Afyonkarahisar-İzmir karayolunda 2.5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Araç kuyruğuna Afyonkarahisar Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

Bazı sürücüler trafik yoğunluğundan kurtulmak için tatilin bitimine bir gün kala yola çıktıklarını, böylesine bir yoğunluğu beklemediklerini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...