Bandırma ve Çanakkale körfezinde etkili olan şiddetli fırtına hayatı felç etti.

Şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar Bandırma sahil bandında su baskınlarına yol açtı.
Fırtınadan dolayı Marmara Denizi ve Bandırma Körfezindeki şilep ve balıkçı tekneleri Kapıdağ Yarımadası kıyısındaki limanlara sığındı.

Aniden başlayan fırtına kent merkezinde de etkili oldu, ağaçların dalları kırıldı. İDO hızlı feribot ve deniz otobüs seferleri de iptal edildi.

Çanakkale'de de hızı 60 kilometreye ulaşan şiddetli lodos nedeniyle arabalı vapur seferleri durduruldu. Şiddetli akıntı yüzünden boğazda seyir halindeki küçük tonajlı gemiler Kumkale yakınlarına demirledi.

Boğazdan geçen transit gemilere sağlık kontrolü hizmeti veren bir bot da rüzgar nedeniyle yat limanında iskeleye çarpıp battı.

Çanakkale'nin yanı sıra Lapseki ilçesinde de yoğunluk var. Otomobillerin oluşturduğu yaklaşık 1 kilometrelik araç kuyruğu, Dalyan Mahallesi'ne kadar ulaştı.

Yoğunluk yaşanan bir başka nokta ise Yalova Topçular İskelesi. Eskihisar-Topçular arasında çalışan arabalı vapur sayısı yoğunluk nedeniyle 8'den 15'e çıkarıldı ancak bu uygulama kuyrukları önleyemedi.

Marmara Denizi'nde seyreden 33 şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan poyraz fırtınası nedeniyle yollarına devam edemeyerek Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahilinde demirledi.

Fırtına yüzünden Şarköy-Marmara Adası-Avşa deniz seferleri de iptal edildi.