Tatlıses: Süperim süper!

İki hafta önce silahlı saldırı sonucu yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses, tedavi gördüğü hastanede ilk röportajını verdi. Yeni fotoğrafı da basına dağıtılan Tatlıses, sevenlerine mesaj gönderdi: “Süperim süper!"

28.03.2011 - 11:25

Tatlıses: Süperim süper!

14 Mart'ın ilk dakikalarında uğradığı silahlı saldırı sonucu başından ağır yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, sevenlerinin büyük bir sabırsızlıkla beklediği ilk röportajını Acıbadem Sağlık Grubu Kurumsal İletişim bölümüyle gerçekleştirdi.


Yoğun bakım servisinden çıkması nedeniyle sanatçının sevenlerine mesaj iletmek amacıyla yapmak istediği röportajda, sanatçıyı yormamak için bir kaç kısa soru yöneltildi.

Kendini nasıl hissettiği sorusunu “Süperim, süper!” diye yanıtlayan İbrahim Tatlıses, Acıbadem Maslak Hastanesi doktorlarından ve sağlık personelinden “çok iyiler” diye bahsederek teşekkür etti.

Hastaneye getirildiği günden beri sevenlerinin bilgi almak için hastane bahçesinde beklemelerinden ayrıca telefon ve mail yoluyla sağlık durumunu sormalarından söz edilirken duygulanan İbrahim Tatlıses, “Sevenlerimin duasını bekliyorum. Sevenlerime kalbi duygularımı gönderiyorum” dedi.

Yoğun bakım servisinden çıkması nedeniyle tedavi ekibinde yer alan doktorların katıldığı basın toplantısında İbrahim Tatlıses’in hastaneye verdiği röportaj metni basın mensuplarına dağıtıldı.

'SOL TARAFI DÜZELME EĞİLİMİNDE'
Tatlıses'in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren doktorlar, şu açıklamayı yaptı:

"Normal şartlar altında tedavisi devam etmektedir. Hayati risk kalktığı için yoğun bakımdan çıkardık, bunu paylaşmaktan mutluyuz.

Önümüzdeki yeni sorunlarla uğraşmamız gereken bir dönem var. Normal bakım şartlarında tedavisini almaktadır. Bunun içerisinde ilaçlar, bir takım destek tedavileri var.

Bugün yeni bir fotoğrafını göreceksiniz. Kendi yemeğini yemektedir, gayet güzel konuşmaktadır, hafızasıyla ilgili bir sorunu yoktur. Sağ tarafını gayet iyi kullanabilmektedir. Sol tarafındaki tam kuvvet kaybı düzelme eğilimindedir. Bununla ilgili başından beri fizik tedavi almaktadır.

Henüz antibiyotik tedavisi devam ediyor, yaralanmaya bağlı ciddi bir harabiyet ve enfekte doku vardı. Böyle durumlarda antibiyotik tedavisini bir aya tamamlıyoruz, yani iki hafta daha devam edecek.

Henüz kendisi ayağa kalkacak durumda değildir, küçük arabalarımızla dolaştırabiliyoruz.

Yaşamsal fonksiyonları kontrol altına alınır alınmaz erken dönemde rehabilitasyon başlamıştır. Ama artık daha aktif bir rehabilitasyon gerçekleştiriyoruz. Bu tip yaralanmalarda rehabilitasyon uzun süre gerektirir, bazen 6 aya kadar devam edebilir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...