Uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanarak tedavi altına alınan sanatçı İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'taki ortağı Rojdi Sait, İstanbul'a geldi.

İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'taki ''Cennet Bahçesi'' adlı konut projesinde ortağı olan Rojdi Sait, Atlasjet Havayollarının tarifeli uçağıyla Erbil'den akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanına geldi.

Sait'i, havalimanında Tatlıses'in diğer ortağı Düzgün Beyaz karşılarken, basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine Beyaz, ''İbrahim kardeşimizi ziyaret etmek için geldi. Gidip, görüp kardeşimizi ziyaret ettikten sonra orada açıklama yapacak. İkimiz de çok çok üzgünüz'' dedi.

Rojdi Sait de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Ben buraya kardeşim için geldim. Kendisini bir görüp, gözlerinden bir öpeyim, ondan sonra açıklama yaparım. Kardeşim İbrahim'in iyi olduğunu bildiğim için kalbim çok rahat. Şu anda sadece kardeşimi görmek istiyorum'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Vur emrinin Kuzey Irak'tan geldiği söyleniyor'' şeklindeki ifadesi üzerine Beyaz, ''Lütfen o konulara hiç girmeyelim'' dedi.

Sait, Beyaz ve beraberindekiler, daha sonra İbrahim Tatlıses'i ziyaret edecekleri hastaneye gitmek üzere havalimanından ayrıldı.

''TATLISES BENİM ŞEREFİMDİR''
Rojdi Sait, İbrahim Tatlıses'i ziyaretinin ardından da açıklamalarda bulundu.

Sait, Tatlıses'in şu anda iyi olduğunu belirterek, ''Çok şükür ki Allah, İbrahim Tatlıses kardeşime güç kuvvet verdi. Yaptığı yardımlardan ve insanlıktan dolayı Allah onu korudu. Ne kadar iyilik ettiyse kendisine döndü. Buraya gelip, onun iyi olduğu haberini aldığım müddetçe benim kalbim rahat olur'' şeklinde konuştu.

Oğlu Ahmet Tatlı'dan, İbrahim Tatlıses'in durumunun iyi olduğunu öğrendiğini ifade eden Sait, ''Bütün dünya bilsin ki İbrahim Tatlıses benim şerefimdir, namusumdur'' dedi.

Ahmet Tatlı ise Rojdi Sait'in hastaneye gelerek kendilerine şeref verdiğini belirterek, babasının sağlık durumunun iyiye gittiğini öğrenince Sait'in sevindiğini söyledi.

Bu arada, gazetecilerin, medyada çıkan bazı haberlere ilişkin sorularını yanıtsız bırakan Sait, Ahmet Tatlı'ya sarılarak dostluk mesajı verdi.