Tavşanlı'da berber ve kuaförlere 14 gün karantina

Kütahya Tavşanlı'da Sağlık Bakanlığı'nın denetim ekibinde görev alan bir kişinin corona virüs testinin pozitif çıkması üzerine berber, kuaför ve güzellik salonlarını işleten ve buralarda çalışan 50 çalışanın 14 gün ev karantinasında kalmalarına karar verildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.05.2020 - 23:41 | Son Güncelleme : 18.05.2020 - 23:52

Tavşanlı'da berber ve kuaförlere 14 gün karantina

'nın Tavşanlı ilçesinde berber, kuaför ve güzellik salonlarını işleten ve buralarda çalışan yaklaşık 50 kişinin, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında evlerinde izole olması kararlaştırıldı.

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığının Covid-19 tedbir kararları kapsamında ilçedeki berber, kuaför ve güzellik salonlarının bir süre önce denetlendiğini söyledi.

Kara, şunları kaydetti:

"Denetim ekibindeki bir görevlinin yapılan Covid-19 tahlillerinde pozitif sonuç çıktı. Bunun üzerine İl Sağlık Kurulunun tavsiyesiyle kurulun denetlediği iş yerlerindeki kişiler ile görevlinin temas ettiği yaklaşık 50 kişiye test yapılarak tedbir amaçlı 14 gün ev karantinasında kalmalarına karar verildi."

Kara, söz konusu iş yerlerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğunu, karantinaya tabi kişilerin devlet desteklerinden yararlandırılacaklarını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...