TBMM’de kapısında Anayasa protestosu

TBMM Çankaya kapısı yakınlarında toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Anayasa değişikliği taslağı'nı protesto etti.

Anadolu Ajansı 29.03.2010 - 12:14

Aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği, Anadolu Kadınlar Birliği Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği gibi bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu bir grup, öğle saatlerinde TBMM'nin Çankaya kapısı yakınlarında bir araya geldi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Saruhan, ''Anayasa değişikliği paketinin en büyük yanlışının kuvvetler ayrılığını zedeleyerek bağımsız yargı gücünü iktidarın emrine vermek olduğunu'' öne sürdü.

Anayasa değişiklik paketi ile 12 Eylül rejiminin yasa ve uygulamalarını dokunulmaz kılan geçici 15. maddenin kaldırılacağı vaadinde bulunulduğunu belirten Saruhan, bunun bir ''aldatmaca olduğunu'' iddia etti.

Söz konusu yasa değişikliğinde dokunulmazlıklar konusun da da tek bir adım atılmadığını söyleyen Saruhan, milletvekillerini anayasa değişikliğini engellemeleri için mücadele etmeye davet etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...