İçişleri Bakanı Soylu'dan Meclis'teki kavgaya ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Soylu, dün gece Meclis'te yaşanan yumruklu kavgayı "Bu ne milletimiz ne ülkemiz ne de 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' lafzıyla kendini bezemiş TBMM'ye yakışır bir durumdur" sözleriyle eleştirdi.

ntv.com.tr 12.01.2017 - 11:40 | Son Güncelleme : 12.01.2017 - 11:47

İçişleri Bakanı Soylu'dan Meclis'teki kavgaya ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk İdareciler Derneğinin Vilayetler Evi'nde düzenleyeceği İdareciler Günü törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Soylu'nun gündeminde Meclis Genel Kurulu'ndaki anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri sırasında dün yaşanan yumruklu kavga vardı.

"Bu yanlıştır. Ne milletimiz ne ülkemiz ne de 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' lafzıyla kendini bezemiş TBMM'ye yakışır bir durumdur" diyen Soylu şunları kaydetti:

"Bütün bunların hepsini biliyoruz. Hepsinin ne anlama geldiğini de bir şekilde anlıyoruz. Yine demokrasi ve hukuk devleti içerisinde gereğini yerine getirerek inşallah Meclis takdir ederse bu çalışmalarımızı sona erdiren bir anlayışla gerçekleştireceğimizi bir kez daha hem de tam anlamıyla milletimizi buluşturabilecek bir şekilde gerçekleştireceğimizi... Bu tip davranışların demokrasiyi yolundan döndürmemesi lazım geldiğini biz 15 Temmuz'da çok net gördük, anladık."

MECLİS'TE YUMRUKLU KAVGA

Sayfa Yükleniyor...