Tedaviye giderken öldü

İstanbul'dan, Zonguldak’a kalp rahatsızlığı için tedaviye gelen hasta, otobüsten inmesinin ardından kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Anadolu Ajansı 28.01.2010 - 11:47

Ali Osman Tunca, İstanbul'dan Zonguldak'ta yaşayan oğlu Engin Tunca'yı telefonla arayarak tedavi için randevu aldığı Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde buluşmalarını isteyip, gece otobüsle yola çıktı.

Kozlu beldesinde otobüsten inen Tunca, hastane yolundaki dik yokuşa çıkarken kalp krizi geçirdi. Bir süre sonra çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri, Tunca'nın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği tespit edilen Tunca'nın cesedi, ZKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu sırada, babasının yaşamını yitirdiğinden habersiz olarak hastanede bekleyen oğlu Engin Tunca, Ali Osman Tunca'nın yakınlarının güvenlikten beklendiği anonsunu duyunca ilgili yere gitti. Görevlilerden babasının öldüğünü öğrenen oğul, Tunca'nın sinir krizleri geçirdi.

Yetkililer, ZKÜ'ye kent dışından çok sayıda hasta geldiğini, özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle hastaların Zonguldak'ı tercih ettiğini kaydettiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...