"Tehditle çiğ köfte yeme" iddiasına hapis istemi

İstanbul Küçükçekmece'de bir dükkana girerek tehditle çiğ köfte yediği iddia edilen kişi hakkında, 15 yıla kadar hapis istendi.

Anadolu Ajansı 06.07.2017 - 12:23 | Son Güncelleme : 06.07.2017 - 12:24

çiğ köfte.jpg

İstanbul Küçükçekmece'de bir dükkana girerek tehditle birden fazla çiğ köfte yediği iddia edilen kişi hakkında, ''yağma'' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli R.T'nin, Küçükçekmece'de M.İ'ye ait çiğ köfte dükkanına Önder isimli kişiyle birkaç kez gittiği anlatıldı.

''BURANIN HARACINI BİZ YERİZ''

İddianamede, açık kimliği tespit edilemeyen Önder isimli kişinin, M.İ'yi "Bize bedava çiğ köfte vereceksin, buranın haracını biz yeriz, buralar bizden sorulur" diye tehdit edip bedelini ödemeden şüpheli R.T. ile çiğ köfte yedikleri belirtildi.

M.İ'nin, işyerinde tatsızlık yaşanmaması amacıyla rızası olmaksızın bu şekilde birkaç kez çiğ köfte vermek zorunda kaldığı bildirilen iddianamede, 15 Mayıs'ta şüpheli ve arkadaşının aynı işyerine tekrar gittiği, 2 dürüm 2 ayran siparişi verdiği ifade edildi.

İşyeri sahibinin para istemesi üzerine, şüpheli ve arkadaşının "Bize çiğ köfte vereceksin, buranın haracını biz keseriz" diye bağırmaya başladığı belirtilen iddianamede, polis çağrılması üzerine iki kişinin dükkandan ayrıldığı, ancak daha sonra yeniden gelerek "Dürümleri bize vereceksin, ben boş değilim" diyerek tehdit ettiği aktarıldı.

İddianamede, bunun üzerine çevredeki esnafın darp ettiği şüpheli R.T'nin olay yerinde yakalandığı, Önder isimli diğer şüphelinin ise kaçtığı kaydedildi.

İddianamede, şüpheli R.T'nin savunmasında, arkadaşı Önder'le birkaç defa çiğ köfteciye gittiğini, kendisinin kapının önünde beklediğini, arkadaşının içeri girdiğini ve bir süre sonra kendisine "Benim adımı söyle çiğ köfteleri al gel" diyen arkadaşının köşede beklediğini, kendisi çiğ köfteleri alamayınca arkadaşının gelerek, 'Benim size ne borcum var?' dediğini, müştekinin borçlarının olmadığını söylediğini, alkolün etkisiyle sinirlenip müştekiye hakaret ettiğini ve borç miktarı olan 15 lirayı ödemek istediğini ancak müştekinin tanımadığı iki kişiyle kendisini darp ettiğini anlattığı bildirildi.

Şüphelinin ve açık kimliği tespit edilemeyen kişinin şikayetçiye ait işyerine giderek, hayata, vücut dokunulmazlığına yönelik bir saldırı gerçekleştirebilecekleri değerlendirmesinde bulunulan iddianamede, şüphelinin "yağma" suçunu işlediği konusunda yeterli delil ve şüphe bulunduğu kaydedildi.

İddianamede, şüpheli R.T'nin ''yağma'' suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianamenin kabulü halinde, R.T. Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Sayfa Yükleniyor...