Tek gecelik evde cinayet

Mecidiyeköy’de dün bir evin girişinde elleri ve ayakları bağlı ceset bulundu. Apartmanda kimse tanımıyordu. Sonra biri çıktı, “Nişanlımı taciz için eve kadar gelmişti, öldürdüm” dedi. Akşam saatlerinde ise yalan söyledikleri anlaşıldı.

Haberler 24.02.2012 - 08:48

Tek gecelik evde cinayet

İstanbul Mecidiyeköy’de bir evin girişinde bıçaklanarak öldürüldükten sonra ayakları plastik kelepçeyle bağlanmış halde bulunan cesedin esrarı çözüldü.

Cinsel taciz yüzünden cinayeti işlediğini söyleyen İrfan Çokluk (30) ile nişanlısı olduğunu söylediği 17 yaşındaki M.N.’nin, mobilyacılık yapan evli, 2 çocuk babası Kemal Ramazan Güler’i kandırarak eve getirdikleri belirlendi. Cinayet dün sabah apartmandan gelen ihbarla ortaya çıktı. Polisler, cesedin önünde bulunduğu dairenin 1 günlüğüne İrfan Çokluk tarafından kiralandığını saptadı. Yüzünde ve vücudunda yaralar bulunan Çokluk yakalandı. Olay gecesi birlikte olduğu M.N. ile sorguya alınan Çokluk şunları anlattı:

'NİŞANLIMI TACİZ ETTİ'
“6 ay önce boşandım. Kısa süre önce M.N. ile tanıştım. Evlenmeye karar verdik. Yaşı küçük olduğu için halasından vekalet aldım. Önceki gün nişanlım yanında kaldığı halası ile kavga edip evden ayrılmış. Bunun üzerine bir günlüğüne bir ev kiralayıp birlikte kalmaya karar verdik. Nişanlım bir şey almak için dışarı çıkmıştı. Geri dönerken peşine bir adam takılmış, evin kapısına geldiğinde onu taciz etmiş. Bu sırada ben kapıyı açınca nişanlım ve adamla karşılaştım. Kavga ettik. Bana bıçakla saldırdı. Boğuşurken elinden bıçağı alıp rastgele salladım. Öldüğünü anlayınca kaçtık.” M.N. de nişanlısını doğruladı.

'GÖRÜNTÜ VAR'
Aynı saatlerde polise başvuran bir kişi, “Ağabeyimle alışveriş merkezinde bovling oynamaya gittiğimizde bir kızla tanıştık. Ağabeyimle samimi oldu. Birlikte ayrıldılar. Sonra haber alamadım” dedi. Ölen kişinin resimleri gösterilen kardeş, Güler’i teşhis etti. Eğlence merkezinin güvenlik kameralarını inceleyen dedektifler, gözaltındaki M.N.’nin Güler ile birlikte görüntülerini buldu. M.N.’nin, kandırdığı Güler’i eve götürdükten sonra İrfan Çokluk ile birlikte gasp amacıyla öldürmüş olabileceği tahmin ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...