'Tek gündem işçileri kurtarmak'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenek’teki maden ocağı kazasına ilişkin, "Şu anda tek gündem, madende kalan işçilerimizi çıkarmak olmalıdır" dedi.

NTV Haber 29.10.2014 - 22:40

'Tek gündem işçileri kurtarmak'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenek’teki maden ocağı kazasına ilşkin açıklamada bulundu. Bahçeli, açıklamasında, "Şu anda tek gündem, yegane amaç madende kalan işçilerimizi çıkarmak olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli şunları söyledi:

"Felaketler bir türlü yakamızı bırakmıyor. Acılarımız dinmek bilmiyor. Hepimizi kedere boğan hadiselerde bir azalma görülmüyor. Düşünüyorum da, acaba bereketsizliklerin, gökten yağmur gibi yağan musibetlerin kaynağı nedir? Hiç mi gülmeyeceğiz? Hiç mi mutlu ve huzurlu bir gün geçirmeyeceğiz?

Soma’daki maden faciasının yaraları henüz sarılmamışken, 301 kardeşimizin hüznü hala çok tazeyken Karaman-Ermenek’ten kötü bir haber aldık. Dün, Ermenek’in Güneyyurt Beldesi’nde özel bir şirkete ait olan kömür ocağını su basması sonucunda 18 işçimiz mahsur kaldı.

'KÖTÜMSERLİĞE PRİM VERMEMEK GEREK'
Yerin 350 metre altında hayata tutunmaya çalıştıklarını umut ettiğim kardeşlerimizin kurtarılmaları için devlet seferber olmuş durumda. Allah’tan dileğim, 18 kardeşimizin sağ salim kurtulmaları, sevdiklerine ve ailelerine kavuşmalarıdır. Zaman aleyhe işlese de, ümitsiz olmamak, karamsarlığa kapılmamak, kötümserliğe prim vermemek gerekiyor.

Şu anda tek gündem, yegane amaç madende kalan işçilerimizi çıkarmak olmalıdır. Çalışmaların aksamaması, görevlilerin işlerini yapmalarına doğrudan veya dolaylı engel çıkarılmaması acil beklentimdir.

'KİMİN SUÇLU OLDUĞUNU SONRA KONUŞALIM'
Kimin suçlu olduğunu, kimlerin ihmal ve tedbirsizlik sonucunda kazaya davetiye çıkardığını daha sonra detaylarıyla konuşmak mümkündür. Halihazırda tüm dikkat kazazedelere çevrilmeli, dua ve insanüstü gayretle kardeşlerimiz yerin altından gün yüzüne çıkarılmalıdır.

Ermenek’teki maden kazası duyulur duyulmaz, hemen Konya Milletvekilimiz Mustafa Kalaycı Başkanlığı’ndaki bir heyeti olay mahalline gönderdim. Arkadaşlarımız lazım gelen inceleme, araştırma, destek ve yardımı sağlamak için şu anda Ermenek’te bulunmaktadır.

Suya ve kömürün karasına rağmen işçilerimizle ilgili müjdeyi almak için sabırsızım. Güzel bir gelişme duymak için Allah’a dua ediyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...