İlişkili Haberler

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Avrupa şampiyonu milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu'nun babası, "Tek teker Arif" olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu'nun cenazesi adli tıp morgundan alındı.

Kazada hayatını kaybeden Razgatlıoğlu'nun cenazesini almak için oğulları Toprak ve Tümay ile yakınları Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki Adli Tıp morguna geldi. Burada taziyeleri de kabul eden milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, gözyaşı döktü.

Adli tıp morguna gelen milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da Razgatlıoğlu'nun oğulları ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Sofuoğlu, burada gazetecilere, Arif Razgatlıoğlu'nun çocukluğundan bu yana tanıdığı, Türkiye'nin en önemli motosiklet figürlerinden olduğunu söyledi.

Toprak'ın kendisinin öğrencisi olduğunu ifade eden Sofuoğlu, "Toprak'tan dolayı sık sık görüşüyorduk. Bu şekilde hayatını kaybetmesi bizi çok etkiledi ve üzdü. Bunlar hayatın içinde olan şeyler. Ben de bu tür kayıpları çok yaşadım. Allah, iki çocuğuna sabır versin. Bu yaştaki çocuklar için en ağır şey babalarını kaybetmeleri. Toprak daha 20'li yaşlarda" dedi.

"Motosiklete binen herkese dikkatli olmaları gerektiğini, otomobil sürücülerinin motosikletlerin hızını anlayamayacağını anlatmaya çalışıyorum. Bütün motosiklet dostlarının çok daha dikkatli olması gerekiyor." diyen Sofuoğlu, "Kazada ne kadar doğru bilmiyorum ama sürücünün alkollü olduğunu söylüyorlar. Böyle bir şeyden birini kaybetmek de insanı çok üzüyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor" ifadelerini kullandı.

Razgatlıoğlu'nun cenazesi, otopsinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla memleketi Sakarya'ya götürüldü.

Cenazenin, yarın öğle namazının ardından Orhan Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan kazada hayatını kaybeden 20 yaşındaki Ülkü Özcan'ın da cenazesi bir yakını tarafından otopsi işlemlerinin ardından adli tıp morgundan alındı.

Arif Razgatlıoğlu (59) yönetimindeki 33 NE 303 plakalı motosiklet ile tali yoldan çıktığı iddia edilen İsmet Oğuz yönetimindeki 07 UJ 797 plakalı kamyonet dün Gazipaşa ilçesinde çarpışmış, kazada Razgatlıoğlu ile motosikletteki Ülkü Özcan (20) olay yerinde yaşamını yitirmişti.

"TEK TEKER ARİF" KİMDİR?

Arif Razgatlıoğlu 1962 yılında Adapazarı'nda doğdu. İlk ve Orta Eğitimini Adapazarı'nda tamamladı. Askere gidinceye kadar sanayide fibergılas kaporta bakalit kalfası olarak çalıştı. Askerlik dönüşü 5 yıl cafe işletmeciliği yaptı. 1990 yılında motosikleti ile 1 haftalık tatil için Alanya'ya geldi. 1990 yılının yaz aylarında yerleşti. İlk olarak motosiklet üzerine kiralama kurdu. Ardından eğlence merkezi ve 4 yıl kadar da disco çalıştırdı. 2. el motosiklet, aksesuar ve kiralama faaliyetlerini sürdürdü. Evliliğinden Tümay ve Toprak adında iki oğlu var.

TEK TEKER ARİF YAŞAMINI YİTİRDİ