Tekerlekli sandalye dolandırıcısı bankada suçüstü yakalandı

Bursa’da, telefonla aradığı bir işadamına kendisini vali yardımcısı olarak tanıtarak, yürüme engelliler için tekerlekli sandalye kampanyasına para isteyen 29 yaşındaki Yunus Y. işadamının gönderdiği 30 bin lirayı bankadan çekerken suçüstü yakalandı.

Haberler - DHA 07.08.2016 - 14:12 | Son Güncelleme : 07.08.2016 - 14:13

Tekerlekli sandalye dolandırıcısı bankada suçüstü yakalandı

İstanbul'da oturan ve daha önceden dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunan Yunus Y. Bursa'da bulunan bir işadamını arayarak kendisini 'İstanbul vali yardımcısı' olarak tanıttı. Yürüme engelliler için tekerlekli sandalye kampanyası başlattıklarını belirten Yunus Y, "Sizin de yardımsever bir işadamı olduğunuzu bildiğimiz için adınıza 15 tekerlekli sandalye alabilmemiz için 30 bin lira havale etmeniz gerekiyor" diyerek hesap numarası verdi.

Konuşmanın ardından Bursalı işadamı internet üzerinden verilen banka hesabına 30 bin lira havale yaptı. Ardından dolandırıldığını anlatan işadamının durumu polise bildirmesi üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri İstanbul polisiyle bağlantı kurarak şüphelinin parayı çekeceği Gayrettepe’de bulunan bir banka şubesinde önlem aldı. Parayı çekmek için bankaya gelen Yunus Y. polis ekipleri tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Bursa’ya getirilen Yunus Y. 'dolandırıcılık' suçundan Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...