CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, eski Kültür Bakanlarından Fikri Sağlar'ın CHP'ye dönüş talebinin reddedilmesinin bir aksaklıktan kaynaklandığını söyledi. Tekin, ''Onu da en kısa zamanda gidereceğiz'' dedi.

Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı, CHP'den milletvekilliği aday adaylığı için başvuru yaptı.

Tekin, başvuru yapan ve partiye katılan Yarayıcı'ya genel merkezde düzenlenen törenle CHP rozeti taktı.

Yarayıcı, CHP'ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, temel hak ve özgürlükler noktasındaki mücadelesine bu parti çatısı altında devam etmek istediğini söyledi.

Hatay'dan milletvekili aday adayı olduğunu ifade eden Yarayıcı, CHP'yi bu kentte ''1 numara'' yapmak için çalışacağını söyledi.

Tekin de Yarayıcı'nın çizgisinden taviz vermeyen bir kişi olduğunu belirterek, ''Türkülerinde gösterdiği başarıyı siyasette de göstereceğine inanıyorum'' dedi.

HABERAL’IN ADAYLIĞI
Gürsel Tekin, Ergenekon Davasının tutuklu sanıklarından Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın CHP'den milletvekili adayı gösterilip gösterilmeyeceğine yönelik soruyu yanıtlarken de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin istediği siyasi partiye üye olabileceğini kaydetti.

Tekin, adayların listelerin kesinleştiği tarih olan 11 Nisan'da görüleceğini belirtti.

‘FİKRİ SAĞLAR'IN DÖNÜŞÜNDE AKSAKLIK OLDU’
Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın CHP'ye dönme başvurusunun PM'de reddedilmesi ve ardından Sağlar'ın yaptığı açıklamaların da sorulduğu Tekin, ''Orada bir aksaklık oldu, onu da en kısa zamanda gidereceğiz'' dedi.

Tekin, gazetecilerin “Yeniden mi PM gündemine gelecek?'' sorusunu ise yanıtsız bıraktı.