Tekin: Gezi ruhu arkamda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, adaylığı gündemde olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e eleştirilerde bulunarak, “Gezi Parkı ruhu da arkamda” dedi.

NTV Haber 08.10.2013 - 13:10

Tekin: Gezi ruhu arkamda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, NTV’ye değerlendirmelerde bulundu.

Gürsel Tekin, aday adaylığını açıkladıktan sonra çok sayıda tebrik aldığını söyledi. Tekin'i kutlamak için Genel Merkez'e Ankara dışından gelenler de oldu.

Rakibinin AK Parti hükümeti olduğunu vurgulayan Tekin, şöyle konuştu: “Ben partili olan-olmayan herkesten çok ciddi destek alıyorum. Herkese çok teşekkür ederim. İstanbul'un ciddi sorunlarının üstesinden gelmek için adayım. Benim rakibim, mevcut iktidardır. Mücadele edeceğim alan iktidar alanıdır.”

'GEZİ RUHU ARKAMDA'
Gürsel Tekin, ismi CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü hedef aldı.

Gezi Parkı olaylarına yeteri kadar destek vermediğini savunduğu Sarıgül'e yüklenen Tekin, “Gezi Parkı ruhu da arkamda” diye konuştu.

'KİM ADAY OLURSA OLSUN...'
Gürsel Tekin, aday olamaması halinde partisinin İstanbul adayına destek vereceğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, “CHP’nin adayı kim olursa olsun, elbette bizim için aslolan CHP’nin iktidarıdır” dedi.

KILIÇDAROĞLU: GAYET İYİ
Öte yandan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'in adaylığını açıklamasıyla ilgili bir soruya karşılık "Gayet iyi" demekle yetindi.

CUMA GÖRÜŞÜLECEK
CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylık konusunun Cuma günü basına kapalı gerçekleştirilecek grup toplantısında gündeme gelmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...