Tekin: İstanbul’a dönüyorum

CHP’de MYK’ya giremeyen Gürsel Tekin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada, “Bir nefer olarak da olsa yanındayım. İstanbul’a dönüyorum” dedi.

Anadolu Ajansı 29.05.2010 - 18:05

Tekin: İstanbul’a dönüyorum

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Gürsel Tekin, ''bir nefer olarak da olsa herhangi bir makam, mevki olmadan da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer alacağını belirtti.


Adı kulislerde CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri arasında geçen ancak listeye giremeyen Gürsel Tekin, Genel Merkeze gelerek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Tekin, gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:

''Elbette Sayın Genel Başkanımızın hazırlamış olduğu bir liste vardı, kendisinin çalışabileceği bir ekiptir, buna da saygı duyarız. Bütün arkadaşlarımız son derece beceriklidir, hiçbir sorun yok. Takdir Genel Başkanımızındır. Kendisine ve arkadaşlarımıza da başarılar diledik.

Sayın Genel Başkanımızla veya arkadaşlarımızla bizim kişisel bir sorunumuz olmaz. Biz, hayatımızın her alanında partimizin bir an önce iktidar olması için mücadele etmişizdir. Ben, bir nefer olarak da olsam herhangi bir makam, mevki olmadan da Sayın Genel Başkanın yanında her zaman duracağım, bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Şimdi Sayın Genel Başkan ile görüştüm, İstanbul'a dönüyorum.''

Tekin, ''İstanbul'a dönüyorum derken, İstanbul İl Başkanlığına devam edecek misiniz?'' sorusunu yanıtlarken, kendisinin her türlü göreve hazır olduğunu ifade etti.

‘UYGUN GÖRÜRSE İSTİFA EDERİM’
''Parti Meclisinden istifa edecek misiniz'' sorusuna Tekin, ''Sayın Genel Başkanımız uygun görürse yaparım'' karşılığını verdi.

‘KIRGINLIK YOK’
Tekin, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile aralarında herhangi bir kırgınlık olup olmadığı sorusu üzerine de ''Hayır, hiç kimseyle... 25 yıldır siyaset yapıyorum, hayatımın hiçbir alanında, hiçbir partili arkadaşımla kırgınlığım olmamıştır. Yarın da olmayacaktır, bu bir siyasi yarıştır, gayet normaldir. Benim hiç kimseyle bir kırgınlığım söz konusu değil. Sayın Genel Başkanımla ben bütün düşüncelerimi paylaştım, Sayın Genel Başkanım benim İstanbul'a gitmemi önerdi, İstanbul'a gidiyorum'' diye konuştu.

Tekin, gazetecilerin ''İstanbul'a gidişi, İstanbul İl Başkanlığına devam edeceksiniz diye yorumladık'' sözleri üzerine, ''Nasıl yorumlarsanız, bilmiyorum'' karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...