Tekin'den Baas yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik’in, CHP’ye BAAS partisi benzetmesi yapmasını eleştirdi.

CHP Parti Meclisi Toplantısı için İzmir’e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’e AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in sözleri soruldu. CHP’yi BAAS Partisi’ne benzeten Çelik’e Gürsek Tekin şu sözlerle yanıt verdi:

“CHP Sayın Hüseyin Çelik, Suriye ile hesaplaşacaksa daha bir yıl önce Sayın Başbakan Suriye’ye gidip, Suriye Devlet Başkanı’nı getirip “sıfır sorunlu ilişkilerimiz var’ diyen, şirinlikler yapan siz değil miydiniz? O zaman BAAS yönetimi iktidarda değil miydi? Ne oldu? Ne oldu kimler size talimat verdi? Üç ay kala Suriye’de sabırlar taşmaya başladı. Şimdi bütün bu soruların cevabını verecekleri yerde faşistçe bir anlayışla Türkiye’nin iç meselelerindeki iç sorunları bir mezhep meselesine bağlamaları bunların nasıl bir faşist kafatasına sahip olduklarını gösteriyor. Birincisi Başbakan ve Çelik bizim sorularımıza cevap vermesi gerekir. Ey Sayın Başbakan, Sadece burada çuvallamadınız. Libya’da, Kaddafi’nin elinden ödül alıp “kardeşim Kaddafi’ diyecekseniz, “NATO müdahale edilecek’, soru sorulduğunda NATO’nun ne işi var burada diyeceksiniz? 48 saat sonra çark edeceksiniz ve bugün Libya’nın yaşadığı manzaranın karşısında iş ortağı olacaksınız. Suriye ile ilgili Sayın Çelik Suriye ile ilgili bizim kafamızda faşizme karşı olup, faşizmle mücadelede buraya geldik.
CHP’nin hiçbir alanında kimsenin kafasında bunların düşündüğü gibi bir kafa yoktur. Hangi konuda sabırlar taştı? Gerçekten bize de bilgi verin biz de Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunalım. Ama böyle sıkıştıklarında topu taca at anlayışı dış politikanın iflası demektir. Maalesef dış politika Türkiye’de iflas etmiştir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...