Tekin'le görüştürülmeyince bacaya çıktı

CHP’nin tarihi havagazı fabrikasında yaptığı toplantı sırasında bacaya tırmanan bir kişi, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. İşsiz olduğu belirtilen bu kişi, yarım saat süren çabanın ardından aşağıya indirildi.

08.09.2011 - 13:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında yapılan Parti Meclisi toplantısına psikolojik sorunları olduğu öne sürülen bir kişinin yaptığı eylem damgasını vurdu.

Tarihi havagazı fabrikasında gerçekleştirilen toplantı başlarken Gürsel Tekin ile görüşmek isteyen Doğan Aydın isimli bir kişi korumalar tarafından dışarı çıkarıldı.

Ağladığı gözlenen Aydın, havagazı fabrikasının bacasına merdivenleri kullanarak tırmandı.

Doğan Aydın, kendisine yapılan çağrılara rağmen aşağı inmeyi reddedince devreye Gürsel Tekin girdi.

Çabaların sonuçsuz kalması üzerine parti üyesi olduğu öğrenilen Hikmet Güler, yanında bir kişiyle olay yerine gelen itfaiye aracının sepetine binip Doğan Aydın'ın yanına çıktı. Bu sırada itfaiye ekipleri de hava yastığı açarak önlem aldı.

Güler, bir süre konuştuğu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in şekerinin yükseldiğini söyleyerek ikna etmeye çalıştığı Aydın'ın boş anından yararlanıp, belinden tuttu.

Sepete çekilen Doğan Aydın, bu sırada düşme tehlikesi geçirdi. Aşağıya indirilen Aydın, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hikmet Güler, olayın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, partiden tanıdığı Doğan Aydın'ın bir süreden bu yana işsiz olduğunu belirterek, ''Kendisi Gürsel Tekin ile görüşmek istiyordu. Bunu başaramayınca böyle bir eylem yaptığını düşünüyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...