Tekirdağ ve İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi ve İstanbul'da düzenlenen operasyonda 36,5 kilo esrar ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 02.01.2010 - 10:41

Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Emniyet Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Çorlu Kaçakçılık ve Organize Mücadele Grup Amirliği görevlerince yapılan çalışmalarda, toplam 36,5 kilo esrar ve 1 adet sahte ''Emniyet Genel Müdürlüğü personel kimlik kartı'' ele geçirildiğini bildirdi.
        
Çorlu'da uyuşturucu madde satan kişilerle ilgili yapılan çalışmalarda M.I, M.S.D, R.M'nin uyuşturucu madde satın aldıklarının belirlendiğini anlatan Çelikbilek, İstanbul'da ikamet eden bu kişilerin yakalanması için Cumhuriyet Başsavcılığından alınan izinle zanlıların ev, iş yeri ve araçlarının arandığını ifade etti.
        
Aramalar sonucu 36.5 kilo toz esrar, 2 gram kubar esrar ve 1 adet M.Ş.D adına düzenlenmiş sahte Emniyet Genel Müdürlüğü personel kimlik kartı bulunduğunu bildiren Çelikbilek, şunları kaydetti:
        
''10 aylık bir ekip çalışması sonucunda diğer birimlerden destek alarak operasyonu sonlandırdık. Bizim derdimiz geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu illetten korunması ve bu vesile ile servet temin edenlerin karanlık işlerine son verilmesidir. Bu konuda ebeveynlere çok iş düşmekte. Tüm ebeveynler evlatlarının yakın takipçisi olmalı. Emniyet Müdürlüğümüzce ilimizin ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için tüm çalışmalarımız etkin ve kararlı bir şekilde devam ettirilecektir.''
        
Bu arada Çelikbilek, Tekirdağ'da 2009'da toplam 56 kilo esrar, 100 kök kenevir bitkisi, 250 gram eroin, 140 adet haşhaş bitkisi ve 50 adet uyuşturucu hapın ele geçirildiği kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...