Tekirdağ'da fabrika yangını

Tekirdağ'da Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir kimya fabrikasında yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın nedeniyle fabrika binası kullanılamaz hale geldi.

Anadolu Ajansı 02.07.2017 - 10:25 | Son Güncelleme : 02.07.2017 - 11:38

Tekirdağ'da fabrika yangını

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) bir kimya fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Atatürk Caddesi'nde matbaa mürekkepleri üreten bir fabrikada, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.  

Yangın nedeniyle fabrikanın bir bölümünde çökme meydana geldi. Kısa sürede büyüyen yangına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy OSB ve çevre ilçelerden gelen 50 itfaiye ekibi müdahale etti.

60 FABRİKANIN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Ekipler, yangının diğer fabrikalara sıçramaması için çevredeki fabrika duvarlarına soğutma çalışması yaptı. Bu arada, Çerkezköy OSB'de kriz masası oluşturularak önlem amaçlı bölgede faaliyet gösteren yaklaşık 60 fabrikanın elektriği kesildi.

Yoğun dumandan etkilenen itfaiye erine olay yerinde bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. İtfaiye erinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

"CAN KAYBI YOK"

Ayrıca, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, yangın bölgesine gelerek incelemelerde bulundu. Yüzer, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yangında can kaybının olamamasının sevindirici olduğunu söyledi.

"Yangın kontrol altına alındı"

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, yazılı açıklamasında, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu yangının kontrol altına alındığını belirtti.

KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Yangın nedeniyle fabrikanın büyük ölçüde kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Sözdinler, şunları kaydetti:

"Yangına bağlı olarak ölü ve yaralı olmaması ve yakındaki fabrikalara sıçramaması sevindirici. Yangın 3 saat sonra kontrol altına alınabilmiştir. Yangının kontrol altına alınmasında bölgemizde merkezi hidrand sisteminin kurulu olması çok etkili olmuştur. Yangına müdahale sonrasında Tekirdağ AFAD Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede kimyasal gaz analiz ölçümleri yapılarak olaya müdahale eden itfaiye ekipleri ve çevre yerleşim alanlarından yaşayan insanlar açısından herhangi bir risk olmadığı ifade edilmiştir. İtfaiye ekiplerine teşekkür ediyoruz." 

Sayfa Yükleniyor...