64. Emmy Ödülleri, yine CNBC-e ve e2 dizilerinin kapışmasına sahne olacak. Mad Men, Game of Thrones, Breaking Bad ve Sherlock’un yüksek sayıda adaylıklarla dikkati çektiği 64. Emmy Ödül Töreni, bu gece CNBC-e'den canlı yayınlanacak. Törenin sunuculuğunu Jimmy Kimmel üstleniyor.

Bu sene zirveye oynayan diziler arasında 17 adaylıkla Mad Men, 13’er adaylıkla Breaking Bad ile Sherlock ve 11 adaylıkla Game of Thrones başı çekiyor.

En İyi Drama Dizisi dalında ödülü dört yıldır kimseye bırakmayan Mad Men, en çok adaylıkla gecenin ismi en çok zikredilen dizisi olacak. Bu yıl final sezonları başlayacak olan Breaking Bad ve Dexter, Mad Men’in en büyük rakipleri arasında. Drama dalında En İyi Erkek Oyuncu listesinin gediklileri Jon Hamm, Bryan Cranston ve Michael C. Hall bu yıl da adaylıklarını korudu.

En İyi Komedi Dizisi dalında The Big Bang Theory ödül beklerken, bu dalda En İyi Erkek Oyuncu ödülünü iki yıldır evine götüren Jim Parson yine aday. Sherlock ise Mini Dizi ya da Film dalında gecenin öne çıkan isimlerinden.

Son olarak CNBC-e’nin 2013 yılı dizilerinden 26 yaşındaki Lena Dunham’ın kaleme alıp oynadığı Girls ve Julia Louis-Dreyfus’un yeni dizisi Veep, hem oyunculuklarıyla hem de En İyi Komedi Dizisi dalında adaylığa layık görüldüler.

Bu gece saat 02.00'de Kırmızı Halı seremonisi ile başlayacak tören CNBC-e ile aynı anda yüksek çözünürlük kalitesiyle de HD-e'de ve orjinal sesi ile e2'de ve ekrana gelecek.