TEM otoyolu kapandı

İstanbul’da kar yağışı özellikle Anadolu yakasında etkili oluyor. Beykoz ve Şile'de kar kalınlığı 20 santimi buldu. Kar yağışı nedeniyle kayan TIR’lar Bolu'da TEM otoyolunun 45 dakika trafiğe kapanmasına neden oldu.

17.02.2012 - 16:04

TEM otoyolu kapandı

Bolu'da etkili olan yoğun kar yağışının görüş mesafesini azaltması ve bazı TIR'ların ilerleyememesi nedeniyle TEM yolunun İstanbul istikameti trafiğe kapandı.

Yaklaşık 45 dakika süreyle ulaşıma kapanan yol, çalışmaların tamamlanmasının ardından tek şeritten ulaşıma açıldı.

Bursa'nın Ankara ile kara ulaşımını sağlayan karayolunun İnegöl-Mezitler mevkiinde buzlanma nedeniyle araçlar kaydı ve yol trafiğe kapandı.

Malatya Pötürge karayolunun Kubbedağ mevkiinde bir yolcu minübüsü yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kara saplanıp kaldı.

İstanbul'da ise kar yağışı, özellikle gece saatlerinde, Hadımköy, Zekeriyaköy, Beykoz, Şile, Kartal ve Ümraniye'nin yükseklerinde etkili oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre kar kalınlığı Beykoz ve Şile'nin köyleri ile Aydos'da 20, Zekeriyaköy'de 16, Çamlıca ve Çekmeköy'de 12, Ümraniye ve Hadımköy'de 7 cm'ye ulaştı.

AKŞAM DEVAM EDECEK
Yapılan açıklamada, "Kar yağışının bu akşam geç saatlere kadar aralıklarla devam etmesi ve sonrasında İstanbul'u terk etmesi bekleniyor" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...