TEM'de feci kaza

İstanbul TEM otoyolunda meydana gelen kazada kamyon, arabalarına binmek üzere olan ailenin arasına daldı. Kazada bir kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı 15.11.2013 - 08:20

TEM'de feci kaza

Sivas'tan İstanbul'a gelen otomobili kullanan Adem Kaya, FSM Köprüsü çıkışında otomobilini emniyet şeridine park ederek, kendini karşılamaya gelecek kızı ve damadını beklemeye başladı.

Bir süre sonra 33 yaşındaki Hakan Dede ve 4 aylık eşi Sevilay Dede, otomobille Kaya'nın yanına geldi.

Bu sırada, Edirne istikametinde kamyonuyla seyir halinde bulunan Zakir Şimşek, FSM Köprüsü çıkışında direksiyon hakimiyetini kaybederek, Hakan Dede'ye ve bekleyen diğer otomobillere çarptı.

Kaya'nın otomobilini altına alarak bir süre sürükleyen kamyon, aracı bariyerlere sıkıştırdıktan sonra durabildi.

Hakan Dede, olay yerinde hayatını kaybederken, 4 aylık hamile karısı Sevilay Dede ile kayınvalidesi Serpil Kaya ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kaza sırasında şoka giren Sevilay Dede'nin çocuğunu düşürdüğü öğrenilirken, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Hakan Dede'nin cesedi yapılan incelemenin ardından morga kaldırılırken, kamyon şoförü Zakir Şimşek kelepçelenerek gözaltına alındı.

Kazada damadını kaybeden Adem Kaya, kalp hastası olan eşini tedavi ettirmek için Sivas'tan İstanbul'a geldiklerini belirterek, "Evi bulamam diye kızım ve damadımla burada buluşmuştuk. 8 yıllık evliydiler, kızım 4 aylık hamileydi. Kazada kızım şoka girmiş çocuğunu düşürmüş. İçim yanıyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...