TEM'de otobüs devrildi, trafik durdu

TEM yolunda Ümraniye Çakmak köprüsünde bir otobüsün devrilmesi sonucu trafik kilitlendi, Avrupa yakasına geçmek isteyenler saatlerce yolda kaldı.

28.05.2009 - 09:40

TEM'de otobüs devrildi, trafik durdu

Asya yakasında yaşayan İstanbullular bugün güne trafik çilesiyle başladı.

TEM otoyolunun Ümraniye Çakmak köprüsü yakınında, Topkapı-Gebze arasında çalışan Mustafa Bendeş yönetimindeki 41 UC 696 plakalı otobüs, Ankara istikametine seyir halinde iken bir araca çarparak, kontrolden çıktı.

Ortadaki refüjü aşarak karşı yöne geçen otobüs, Vildan Pekkan'ın kullandığı 34 DTY 85 plakalı otomobile çarptı. Kaza nedeniyle Pekkan'ın kullandığı otomobilin arkasından gelen 6 araçta  bu araçlara çarptı.

Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri çağrılırken, araçlarda sıkışan 4 kişi itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. Nazmi Özkan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Yaralanan Hayri Özdemir, Vildan Pekkan, Mustafa Bendeş, Mehmet Güngör Tangun, Bülent Yıldız ve Şehmuz Elkatmış hastanelere kaldırıldı.

Kaza nedeniyle TEM otoyolu çift yönlü olarak yaklaşık 1 saat trafiğe kapalı kaldı. Trafik, kazaya karışan araçların çekilmesi ve yolun temizlenmesinin ardından normale döndü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...