TEM'in İzmit geçişindeki zincirleme kaza trafiği kilitledi

TEM Otoyolu'nun İzmit- Sapanca arasındaki Maşukiye mevkiinde tanker ve 2 TIR'ın karıştığı zincirleme kazadan sonra yanan araçlar, trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, her iki yönde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Ekipler, araçları İzmit’ten itibaren D-100 Karayolu'na yönlendirmeye başladı.

Haberler - DHA 03.09.2015 - 02:40

TEM'in İzmit geçişindeki zincirleme kaza trafiği kilitledi

İzmit'ten Ankara istimatine giden ve sürücülerinin kimlikleri henüz öğrenilemeyen tanker ile plastik eşya ve beyaz eşya yüklü 2 TIR, belirlenemeyen nedenle çarpıştı.

Meydana gelen zincirleme kazadan sonra her iki TIR alev alarak yanmaya başladı. Ölen ya da yaralanan olmayan kazada, diğer araç sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

TRAFİK KİLİTLENDİ, KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Trafik akışının durması nedeniyle itfaiye  ekipleri güçlükle olay yerine ulaşırken, yanan iki TIR demir yığını haline dönüştü. TEM Otoyolu'nun Ankara istikametinin tamamen kapanmasına yol açan kaza nedeniyle araç kuyruğu yaklaşık 12 kilometre mesafedeki İzmit'e kadar ulaştı.

Trafik ekipleri Ankara istikametine giden araçları TEM'in Uzunçiftlik turnikelerinden D-100 Karayo'na yönlendirmeye başladı. İstanbul istikameti de kaza nedeniyle tek şeritten güvenli olarak sağlanmaya çalışılırken, bu yönde de Sakarya'ya kadar araç kuyruğu meydana geldi.

Ankara istikametinden gelen araçlar da Sakarya'dan itibaren D-100 Karayoyolu'na yönlendirildi. Bunun üzerine D-100 Karayolu'nda da trafik yoğunlu yaşanmaya başlandı. 

Ekipler, yangının söndürüldüğü kazaya karışan araçların çekilip, trafik akışının normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sayfa Yükleniyor...