Tepki çeken Ayasofya manşeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" başlığının altında Ayasofya'nın ibadete açılmasını da sayan Sözcü gazetesine ''Ayasofya 2020'nin adeta taçlı yıldızıdır'' sözleriyle tepki gösterdi. Gazetedeki o ifadelere başka tepkiler de geldi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 01.01.2021 - 17:16 | Son Güncelleme : 01.01.2021 - 17:58

Tepki çeken Ayasofya manşeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşeti altında Ayasofya'nın ibadete açılmasına da yer veren Sözcü gazetesine tepki gösterdi.

''AYASOFYA 2020'NİN ADETA TAÇLI YILDIZIDIR''

İstanbul'da cuma namazını kıldığı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nden çıkışta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de buna para verip almasın. Ayasofya 2020'nin adeta taçlı yıldızıdır" dedi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP DA TEPKİ GÖSTERDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, "Ayasofya'nın açılışını '2020'nin felaketleri' ve 'hatırlamak istemediğimiz' olayları arasında sayan bir zihniyet, hangi topraklara ait olabilir?'' sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: İÇİMİZİ SIZLATTI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Sözde bir gazetenin manşeti içimizi sızlattı kendi değerlerine düşman çarpık bir zihniyet" değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ KURTULMUŞ: KÖHNE ZİHNİYET

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ''Bu köhne zihniyet, bu milletin başına gelmiş 'en büyük felakettir" dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: AÇILMASINDAN RAHATSIZ OLANLARIN BU MİLLETE AİT HER ŞEYLE KAVGASI VAR

Gazeteye AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten de tepki geldi. Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Ayasofya Camii'nin açılmasından ve milletimizin sevinmesinden rahatsız olanların bu millete ait her şeyle kavgası var. Millete ait olan 'Egemenlik kayıtsız şartsız millete aittir' ilkesini de sevmiyorlar. 'Ayasofya 2020 yılının taçlı yıldızıdır.' Cumhurbaşkanımıza bir kere daha şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimizin değerlerinin güçlenmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin sevinmesi için gayret edeceğiz. Egemenliğin millete ait olduğu ilkesi pusulamız olmaya devam edecek. Milletimizin duasına ve sevincine katılanlara ne mutlu."

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN:  2021 YILININ İLK GÜNÜNÜ DE AYASOFYAMIZ’DA KARŞILADIK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Ayasofya'nın açılmasıyla onlarca yıllık hasretin 2020'de son bulduğunu belirtti.

Altun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''2020 yılının bizlere yaşattığı en müstesna duygu şüphesiz ki Ayasofyamızın onlarca yıllık hasretinin son bulması oldu. 2021 yılının ilk gününü de Ayasofyamız’da karşıladık. Biricik sevdamızın zincirlerini kırıp hasretimizi dindiren sayın Cumhurbaşkanımız'a minnettarız.''

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN: KEM SÖZ SAHİBİNİNDİR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Kem söz sahibinindir" diyerek bir Ayasofya görseli paylaştı.

AK PARTİLİ ÜNAL: FIRSAT BULDUKLARINDA 1940’LARA DÖNERLER TEZİMİZİ HER DEFASINDA DOĞRULUYORLAR

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mahir Ünal da ''Ayasofya'nın ibadete açılmasına 'felaket' diyerek gerçek yüzlerini manşete taşımışlar. Ortak amaçlarından vazgeçmeyecekler. Biz değiştiklerini düşünüyoruz onlar her defasında değişmediklerini gösteriyorlar. Fırsat bulduklarında 1940’lara dönerler tezimizi her defasında doğruluyorlar. Milletimizin değerleriyle, inançlarıyla her zaman kavga içinde oldular'' değerlendirmesinde bulundu.

GAZETEDEN AÇIKLAMA

Sözcü gazetesi ise haberde EBA'dan, ''yeni normal'' hayata Ayasofya’nın açılışına kadar birçok yeni gelişmenin yer bulduğunu belirterek "Sözcü, Ayasofya'nın açılışını felaket olarak gösterdi" şeklinde bir yalanın dolaşıma sokulduğunu savundu.

Sayfa Yükleniyor...