Terminal: Tasarım dünyasının yeni merkezi

Tasarım ve mekân çözüm merkezi olarak kurgulanan, tasarım dünyasına yeni bir soluk getirecek Terminal, 15 Nisan’da Beylerbeyi’nde açılıyor.

13.04.2009 - 15:19

Terminal: Tasarım dünyasının yeni merkezi

Akın Nalça ve tasarım ekibinin atölye geleneğiyle, aynı dili konuşan ürün ailesinin biraraya gelmesi ile oluşan Terminal, mekân çözümleri konusunda birçok markayı ve tasarım hizmetini bir arada sunarak, tasarımcıların, mimarların ve işverenlerin çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Terminal, özgün fikirler ve yaratıcı tasarımlarla, tasarımcının hayal gücünü harekete geçirmeyi amaç ediniyor. Tasarımcılar, fikirlerine ışık tutmak için Terminal ekibinin bir parçası olabiliyor.

Terminal’in içinde bulunan “Platform” adlı showroom’da pek çok markayı görmek mümkün. Ürünlerin yanısıra sergilenen sistemlerle, yeni ürünler ve farklı kombinasyonlar kurulmasını sağlayabiliyor. Bu oluşumun bir parçası olan showroom aynı zamanda Terminal ofisinin parçası olarak düşünüldü.

Ayrıca binadan bağımsız dış mekanda tasarlanmış “Container” ise yeni malzemelerin kullanıcı ve tasarımcılarla buluştuğu bir malzeme kütüphanesi.

Terminal, aynı zamanda kullandığı sistemler ile ofisiçi planlamada çalışma ortamının verimliliğini ve konfor düzeyini artıracak ergonomik çözümler sunuyor.

Endüstri yapılarından ofis mekânlarına; fuar standı, mağaza, showroom, banka ve hastanelerden sosyal tesislere, yaşam alanlarının gereksinimini karşılayabilecek mekân sistemleri, özel ürünler ve çözümler sunan Terminal'de mekân tasarım sürecinde tasarım ekibi de destek veriyor.

Terminal Çatısı Altındaki Markalar:
Burkhardt Leitner Constructiv; modüler mekân sistemlerinde dünya öncüsü olan marka, göçerlerin çadırı gibi “taşınabilir” mimarinin arketiplerinden yola çıkarak mekan çözümleri geliştiriyor.

Akın Nalça, ürün geliştirmeden mekân çözümüne her ölçekte tasarım sorumluluğunu üstlenen, var olan mekân sistemlerini farklı bir boyuta taşıyacak yeni önermelerde de bulunabilen bir yapıya sahiptir. Kendi tasarımı olan iki yeni mekân ve sergileme sistemi olan Planner ve Slimpan ile birlikte ofis masası ve Pon tavan sistemini de sunuyor.

Alu; iletişim ve hazır giyim sektörünün dünya çapında markaları için yaptığı uygulamalarla mağaza çözümleri sunuyor.

Molo; kâğıt, tekstil ve kraft gibi malzemelerin yenilikçi bir yöntemle mekan bölümleyici ve tamamlayıcı ürünlere dönüştüğü petek strüktürler öneriyor.

Wogg; çokyönlü kullanıma yönelik tasarlanan raf sistemi, hafif tablalı katlanır masalar, silindirik modüllere indirgenen dolap üniteleri sunuyor.

Expand; hafif, hızlı uygulanan, katlanabilir, bol ürün seçenekli, dayanıklı, kolay taşınabilir ve esnek sergi sistemleri sunuyor.

Frankeurope; vitrin sistemlerinde farklı material ve kalınlıklarda panellerin basit bir yolla birleştirilmesini sağlıyor.

Rosso; tavan ya da dikey yüzeylere monte edilebilen ürünler, akustik mekân bölümleyici olarak kullanılabiliyor.

Inflate; kısa sürede etkileyici ortamlar yaratabilen, hızla kurulup taşınabildiği için ürün lansmanları, marka tanıtım organizasyonları, partiler ve tanıtım etkinlikleri için hızlı ve pratik bir çözüm getiriyor.

Atelier Alinea; yenilikçi mobilya konseptleri geliştirmeye ve farklı tasarımcıların imzasını taşıyan bu konseptleri uygulamaya odaklanan Atelier Alinea, ofis ve yaşam alanları için çözümler geliştiriyor.

www.terminaldesign.com.tr


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...