NTV

Terör kurbanı Aybüke öğretmen için tören

İHA,NTV Haber

Türkiye

Terör saldırısında yaşamını yitiren müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için Batman Öğretmenevi'nde tören düzenlendi. Yalçın'ın cenazesi yarın toprağa verilecek.

İlişkili Haberler

Batman'ın Kozluk ilçesinde belediye başkanının aracına yönelik terör saldırısında hayatını kaybeden 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için tören düzenlendi.

Batman Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen törene, Vali Ahmet Deniz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Topuz, Yalçın'ın ailesi, arkadaşları, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende, öğretmen Yalçın'ın yakınları ayakta durmakta güçlük çekti. Yalçın'ın naaşının, cenaze aracına konulduğu sırada terörü lanetleyen aile üyeleri, "Bu vatanı bölemeyeceksiniz, ezanı dindiremeyeceksiniz, vatan sağ olsun" diye haykırdı.

Törene, Yalçın’ın çok sayıda meslektaşı da katıldı. Yalçın’ı gözyaşlarıyla uğurlayan müzik öğretmeni Emrah Yıldırım, "Bunu duyduğumuzda şok olduk. Hak eden en son kişiydi. En gençlerimizdendi. Cümlelerin bittiği an. Böyle bir şeyi Kozluk’ta ilk kez gördük. Şehit askerlerimiz de var. Onların ve öğretmenimizin ailelerinin başı sağ olsun, vatanımızın başı olsun. Neşeli, şen şakraktı. Sürekli enstrüman çalar, şarkı söylerdi. Güzel bir türküsü vardı söylediği, Mağusa Limanı. Orada zaten gereken her şeyi anlatmış gibi. Hayal gibi geliyor" diye konuştu.

AYBÜKE ÖĞRETMENDEN GERİYE KALANLARÇORUM'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Öğretmen Yalçın'ın cenazesi töreninin ardından, memleketi Çorum'un Osmancık ilçesinde toprağa verilmek üzere Ankara'ya gönderildi. 

Yalçın'ın, 6 yıl önce Edremit Kültür ve Sanat Derneğinde müzik eğitimi aldıktan sonra, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nü kazandığı, geçen yıl ekim ayında atamasının yapılarak Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesinde sözleşmeli müzik öğretmeni olarak göreve başladığı öğrenildi.

Kozluk'ta dün Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırı sırasında karne dağıtım töreninin ardından evine giden müzik öğretmeni Yalçın ağır yaralanmış, kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

ETİKETLER