Terörü protesto etmek için Sıhhiye’de toplanacaklar

Aralarında TOBB, TÜSİAD ve MÜSİAD’ın da bulunduğu 14 sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütü, teröre karşı Perşembe günü Sıhhiye Meydanı'nda buluşma çağrısı yaptı.

ntv.com.tr 14.09.2015 - 12:50

Terörü protesto etmek için Sıhhiye’de toplanacaklar

Son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütü ortak basın açıklaması yaptı.


Açıklamayı okuyan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, herkesi 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Sıhhiye Meydanı’nda buluşmaya çağırdı. Katılımcılar buradan TBMM'ye kadar yürüyüş yapacak. 

Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: 

"Her görüş ve düşünceden, toplumun tüm kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak; 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30'da bütün Türkiye'yi Ankara Sıhhiye Meydanı'nda buluşmaya davet ediyoruz.

Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan bütün sivil topluma ve vatandaşlarımıza buradan çağrı yapıyoruz. 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' diyoruz. Tüm halkımızı bu büyük buluşmaya davet ediyoruz."

Hisarcıklıoğlu, hiçbir siyasi görüşün veya sivil toplum kuruluşunun simgesinin bulunmayacağı yürüyüşte Türk Bayrağı taşıyacaklarını dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu, buluşmaya tüm vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını davet ettiklerinin altını çizerek, "Bize katılamayan milyonları da o gün Türkiye'nin her karışını al bayrağımızla donatmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Rifat Hisarcıklıoğlu, “Teröre hayır, kardeşliğe evet diyeceğiz. Millet olarak kirli oyunu bozacağız” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...