NTV

Terörist cenazesinde olay: 1 ölü

Anadolu Ajansı

Türkiye

Hakkari'de terörist cenazesinin ardından olaylar çıktı. Terör örgütü yandaşlarının açtığı ateşte yaralanan 2 kişiden biri olan Ö.T isimli çocuk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terörist cenazesinin ardından izinsiz gösteri yapan grubun içinde açılan ateş sonucu bir vatandaş yaşamını yitirdi, bir kişi ise yaralandığı bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Kayseri Pınarbaşı'nda polise yönelik saldırı esnasında ölen teröristin Yüksekova'da düzenlenen cenaze törenin ardından sonra olaylar çıktığı belirtildi.

Açıklamada, izinsiz gösteri yapan grubun içinden ateş açılması sonucu iki vatandaştan Ö.T. isimli çocuğun yaralı olarak kaldırıldığı hastanede vefat ettiği ve sırtından yaralanan V.Y. isimli vatandaşın tedavi altına alındığı bildirildi.

İlçede izinsiz gösterilerin devam ettiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Güvenlik güçlerimiz tarafından soğukkanlı bir şekilde gösterici gruba müdahale edilmektedir. Bölücü terör örgütü Yüksekova halkımıza karşı ciddi bir provokasyon çabası içindedir. Yüksekova'da yaşayan vatandaşlarımıza sağduyu tavsiye ediyoruz.''