'Terörle mücadelede daha ileri bir noktadayız'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye terörle mücadelede dün bulunduğu yerden çok daha ötelerde bir yere gelmiş durumdadır. Her şeyden önce terör karşısında kararlı bir siyasi iradeye sahibiz.'' dedi.

Anadolu Ajansı 07.08.2012 - 17:12

'Terörle mücadelede daha ileri bir noktadayız'

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısının açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkari'deki terör saldırısında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, ''Türkiye olarak içeride ve dışarıda çoğu da birbiriyle irtibatlı pek çok sıkıntıyla mücadele ediyoruz. Ülkemizin gelişmesinden, milletimizin güçlenmesinden rahatsız olan çevreler terör dahil, her türlü aracı kullanarak önümüzü kesmeye, rotamızı bozmaya çalışıyorlar. Biz bu çabaların hepsini de tüm boyutlarıyla yakından takip ediyor, gerekli önlemleri alıyor ve dirayetle uyguluyoruz'' diye konuştu.

Bugün Türkiye'nin terörle mücadelede dün bulunduğu yerden çok daha ötelerde bir yere gelmiş durumda olduğunu ifade eden Erdoğan, ''Her şeyden önce terör karşısında kararlı bir siyasi iradeye sahibiz. Güvenlik güçlerimiz de teröristlerle mücadele konusunda sarsılmaz bir bir inanca ve cesarete sahiptir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Geçtiğimiz 10 yılda savunma sanayine yaptığımız yatırımların neticelerini almaya hemen her gün daha da güçlenerek devam ediyoruz. Türkiye artık ülke savunması için gereken diğer araç gereçlerle birlikte terörle mücadelede ihtiyaç duyduğu teknolojiyi de kendisi geliştirir ve üretir hale gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda bu konuda çok daha büyük, çok daha hayati neticeler elde ettiğimizi inşallah hep birlikte göreceğiz. Savunma sanayini, bilim ve teknoloji politikalarımızın en önemli unsurlarından biri olarak görmeye ve desteklemeye devam edeceğimizi bilhassa belirtmek istiyorum. Bugün de burada, önümüzdeki dönemin bilim ve teknoloji politikalarını belirlemek, geçmişteki toplantılarda aldığımız kararların uygulama sonuçlarını değerlendirmek üzere birarada bulunuyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...