Kılıçdaroğlu: Terörü bitirmek için ne istiyorsanız vermeye hazırız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ'da meydana gelen bombalı saldırının ardından yaptığı basın açıklamasında hükümete terörü bitirmeleri için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

NTV Haber 18.08.2016 - 13:05 | Son Güncelleme : 18.08.2016 - 14:57

Kılıçdaroğlu: Terörü bitirmek için ne istiyorsanız vermeye hazırız

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamanın satır başları şöyle; "Teröre karşı ortak birlikteliğimizi hep sürdüreceğiz. Hükümete çağrı yapıyorum terörü bitirmek için muhalefetten ne istiyorsanız vermeye hazırız. Bugüne kadar herşeyi verdik ama biz hükümetten bir şey bekliyoruz; Ne istediyseniz biz size verdik sizde lütfen terörü bitirin. Yasa dediniz, yasa her türlü imkanı sağladık dolayısıyla terörle mücadele konusunda elimiz zayıf, elimiz güçsüz gibi bir sorun olmamalı, eliniz güçlü dolayısıyla bu mücadeleyi yapın ve Türkiye'yi bu beladan kurtarın. Biz elimizden her türlü katkıyı yapmayı sürdüreceğiz. Terörü lanetlemek yetmiyor terörü bitirmek, terörü sonlandırmak gerekiyor. Buna uygun politikalar yapın. Bu çağrımı da siz değerli basın mensupları aracılığıyla hükümete iletiyorum."

CHP liderinin yaptığı basın açıklamasını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

CHP ELAZIĞ'A HEYET GÖNDERDİ

CHP, Elazığ'daki terör saldırısı nedeniyle kente milletvekillerinden oluşan bir heyet gönderdi.

CHP'den yapılan açıklamada, Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İstanbul Milletvekili Ali Özcan ve Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan'dan oluşan heyetin görevlendirildiği belirtildi.

Heyet, terör saldırısının yaşandığı Elazığ'da incelemelerde bulunuyor. 

Sayfa Yükleniyor...