Test yaptırmadan pozitif çıktı! Kayıp ehliyet detayı

İstanbul'da ehliyetini kaybeden Harun Şahin isimli vatandaşın TC kimlik numarası kullanılarak Covid testi yaptırıldı. Testin pozitif çıkmasıyla HES uygulamasında 'riskli' görünen Şahin, emniyete giderek şikayetçi oldu.

Haberler - DHA 13.12.2020 - 14:42

Test yaptırmadan pozitif çıktı! Kayıp ehliyet detayı

İstanbul'da bir kişi, kayıp ehliyetindeki TC kimlik numarasıyla Covid testi yaptırıldığını ve sonucun pozitif çıktığını söyledi.

Filyasyon ekipleri 40 yaşındaki Harun Şahin, yaptırmış olduğu Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

İlaç vermek için evine gelmek isteyen ekiplere test yaptırmadığını söyleyen Şahin'e "Dün akşam saat 19.01'de Okmeydanı Hastanesi'nde test vermişsiniz" yanıtı verildi ve evden çıkmaması uyarısı yapıldı.

HES'TE RİSKLİ ÇIKTI

Telefonu kapattıktan sonra HES uygulamasını kontrol eden Harun Şahin, 'Riskli' olduğunu gördü. Test vermediği halde testinin nasıl pozitif çıktığına bir anlam veremeyen Harun Şahin, daha önce ehliyetini kaybettiğini ve testi yaptıran kişinin de ehliyeti bulan kişi olabileceğini düşündü.

DÜZELTME YAPILDI

Hastane polisine müracaat ederek güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesini istediğini ve yapılan incelemede testi veren kişinin kendisinin olmadığının tespit edildiğini belirten Şahin, yapılan düzeltmeyle HES uygulamasındaki 'riskli' durumu 'risksiz'e döndüğünü kaydetti.

"İLK KEZ DUYUYORUM"

Başkasının kimliğiyle kredi çekildiğini, şirket açıldığını çok duyduğunu ancak başka birinin kimliğiyle test yaptırıldığını ilk defa duyduğunu ve bunun da kendi başına geldiğini ifade eden Harun Şahin şunları söyledi:

"Normalde hep 'Adına şirket açılan, telefon hattı alınan' gibi şeyler basından duyarız ama başkası adına corona testi yapıldığını hiç duymamıştım o da benim başıma geldi. İstanbul Okmeydanı Hastanesi'nde adıma koronavirüs testi yaptırılmış ve pozitif çıkmış. Filyasyon ekibiyle görüştük ve durumu onlar bildirdi. Okmeydanı Hastanesi'ne müracaat ettik oradaki kameraların kontrolüyle ilgili. Herkes maskeli ve sanırım kimlik ibrazı yapılmamış sadece TC numarası söylenmiş. Böyle bir durum söz konusu. Şimdi adıma korona testi yaptıranı arıyorum. İnşallah ararken corona olmayız. 'Yaşa ki neler göresin' derler, insanın başına her şey gelirmiş. Bundan 8-10 ay önce ehliyetimi kaybetmiştim. Ehliyetimi bulan kişinin test yaptırdığını tahmin ediyoruz. Polis ekipleri şu an takipte bulmaya çalışıyor ama kişinin ağzı maskeli olduğu için çok bir şey çıkacağını da sanmıyorum."

Sayfa Yükleniyor...