The Stone Roses nihayet bir arada

Manchester çıkışlı efsane grup memleketlerinde iki konserle başlayacak.

18.10.2011 - 21:58

The Stone Roses nihayet bir arada

Manchesterlı ünlü grup The Stone Roses üyeleri Ian Brown, gitarist John Squire, basçı Mani (Gary Mounfield) ve davulcu Reni (Alan Wren) Londra'daki Soho Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek grubun yeniden konserlere başlayacağını söyledi. Grup ilk konserini 29-30 Haziran'da Manchester'daki Heaton Park'ta verecek.

Britpop ve Madchester akımına yön veren Stone Roses konsere kadar olan sürede yeni şarkılar üzerinde de çalışacak. Reuters grubun daha sonra da dünya turnesine çıkacağını yazdı.

Efsane grubun dağıldığı son 15 senede tekrar bir araya geleceği her yıl konuşuluyor, daha sonra grup üyelerinden biri bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildiriyordu. Bugünkü basın toplantısı öncesinde John Squire'ın bir araya gelen grupta yer almayacağı, yola başka biriyle devam edileceği de söyleniyordu. Ancak basın toplantısına grup tam kadro katılınca her şey açıklığa kavuşmuş oldu.

Müzik dünyasını sevindiren bu haber sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Twitter'da prodüktör Mark Ronson "Stone Roses'ın dönüşü Zeppelin'den daha büyük bir olay. Hep imkansız görünürdü, ta ki bugüne kadar" şeklinde değerlendirirken eski Oasis'ten Liam Gallagher ise şöyle dedi "Çocuklarım dünyaya geldiğinden beri bu kadar sevinmemiştim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...