'The Tudors'ta final zamanı

Kral VIII. Henry’nin çalkantılı yaşamı ve olaylı aşklarını konu edinen The Tudors sona eriyor. Final 9 Mart Çarşamba günü e2'de.

07.03.2011 - 17:47

'The Tudors'ta final zamanı

Kral severse ölümüne sever! Kral VIII. Henry’nin çalkantılı yaşamı ve olaylı aşklarını konu edinen The Tudors'ta final sezonu ile başladı. Dizi, her Çarşamba e2’de ardından kaçıranlar için her Pazar 23.00’te hem CNBC-e’de hem de HD kalitesiyle HD-en’de.

4.SEZON FİNAL BÖLÜMÜ
Dizinin finalinde Henry ölümle yüzleşirken eski eşlerinin hayaletleri onu ziyaret etmektedir. Ölüme hazırlanan Henry, Prens Edward’ı Hertford’a emanet eder ve Hans Holbein’den son bir portresini çizmesini ister. İngiltere için yeni bir dönem başlamak üzeredir.

Kötüleşen sağlığının son günlerinin habercisi olduğunu farkeden Henry, ölüm döşeğinde olan Fransa hükümdarı Francis ile bir ittifak yapmak ister. Amiral D'Annebault Kral Francis’in Henry’nin teklifini memnuniyetle karşıladığını bildirmek üzere saraya gelir. Ancak Henry’nin iki krallıkta da katolik ayinlerinin kaldırma önerisi onu rahatsız eder. Bu arada Hertford gücünü pekiştirmek amacıyla Brandon’ın desteğini ister. Ölmek üzere olan Brandon çekimser kalırken Piskopos Kraliçe ve onun gizli destekçilerini tutuklamak için plan yapmaya devam etmektedir. Tutuklanacağını öğrenen Catherine Henry’e sadakat sözü vererek ondan bir daha şühelenmeyeceğine dair söz alır. Henry Kraliçe’ye söz vermesine rağmen tutuklama emrini geri çekmez. Rivels kraliçeyi tutuklamak üzere saraya gelir ancak Henry beklenmedik bir şekilde Rivels’ı kovar. Konsey toplantısında Hertford ve Gardiner arasında yaşanan büyük tartışmanın ardından Henry Gardiner’ı huzuruna kabul etmez ve saraydan ayrılmasını emreder. Hans Holbein’den bir protresini çizmesini isteyen Henry Brandon’ın ölümünün ardından tahtın varisi Prens Edward’ı Hertford’a emanet eder. Ölümlülükle yüzleşen kralı eski eşlerinin hayaletleri ziyaret etmektedir. Catherine’e verdiği söz üzerine onu ve iki kızı

Mary ve Elizabeth’i hayatları boyunca saray tarafından destekleneceklerini söyleyerek saraydan gönderir. Henry öldüğünde tek gerçek eşi olan Jane Seymour’un yanına gömülmek istediğini vasiyet ederken İngiltere için yeni bir dönem başlamak üzeredir.

YAYIN GÜNÜ : 9 Mart Çarşamba
YAYIN SAATİ : 23.00

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...