THY, tüm seferlerini iptal etti, yolcularını otele yerleştirdi

THY,bugün öğleye kadar yapılacak olan tüm iç hat seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu. THY, 6 bin 500 yolcusunu da otele yerleştirdi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 19.02.2015 - 00:07

THY, tüm seferlerini iptal etti, yolcularını otele yerleştirdi

Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bugün öğleye kadar yapılacak olan tüm iç hat seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu. 

THY yetkilileri, yolculardan uçuşların güncel durumu ile ilgili bilgileri internet sitesinden kontrol etmeden havalimanına gelmemeleri istedi.

6 BİN 500 YOLCU OTELE YERLEŞTİRİLDİ

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yolculardan yaşanılan aksaklık için özür diledi. Topçu, açıklamasında "Atatürk Havalimanı yoğun hava muhalefeti dolayısıyla fiilen kapalı. Birçok yolcumuz elimizde olmayan nedenlerle mağdur oldu. Bütün yolcularımızdan özür diliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan THY, havalimanında bekleyen yolcular için gidiş katında kumanya dağıtımı için özel stantlar açtı. Şimdiye kadar 15 bin yolcuya kumanya dağıtan THY, 6 bin 500 yolcusunu da otele yerleştirdi.

TERMİNALLERDE YOĞUNLUK

Birçok hava yolu şirketinin seferlerini iptal etmesi nedeniyle yolcular, havalimanındaki terminallerde yoğunluk oluşturdu. İptal edilen seferleri bilgi ekranlarından öğrenen yolcular, bilet satış ve danışma noktalarında bir süre sıra bekledi. Bazı hava yolu şirketlerinin yolcularına kumanya dağıttıkları görüldü.

Havalimanı yetkilileri, bugün ve yarın uçuşu olan yolcuların seferlerle ilgili son durumu öğrenmeden Atatürk Havalimanı'na gelmemelerini istedi.

APRONDA SELFIE KEYFİ

Öte yandan, bazı vatandaşlar, uçuş seferleri iptal olunca havalimanında fotoğraf çektirdi. Bazı vatandaşlar da apronda selfie çektiği görüldü.

EKİPLERDEN MÜDAHALE

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne bağlı ekipler, kar yağışının ardından havalimanında pistlere müdahale etti.

Ekipler, apronda oluşabilecek buzlanmaya karşı araçlarla buz çözücü solüsyonlar uyguluyor.

Sefere çıkacak uçaklar da buz çözücü solüsyonlarla yıkanarak, uçakların kanat, motor, kuyruk ve gövdesinin buzlanmaya karşı korunması sağlanıyor.

Bu arada, THY Genel Müdürü Temel Kotil de uçuşlardaki aksamaları tespit etmek için dış hat gidiş terminalinde, incelemelerde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...