THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Sao Paulo seferini yapan uçağı, tuvaletinde "bomba" yazılı not bulunması gerekçesiyle Fas'ın Kazablanka kentine zorunlu iniş yaptı. İhbar asılsız çıktı. Dün de Tokyo uçağında benzer bir not bulunmuş ve uçak acil iniş yapmıştı.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 03.04.2015 - 12:23

THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sao Paulo seferini yapan Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı, kabinde bomba notu bulunması nedeniyle acil durum ilan etti.

Alçalmaya başlayan uçak, yakıt azalttıktan sonra saat 15.30'da Kazablanka'daki Mohammed V Havalimanı'na sorunsuz bir şekilde iniş yaptı.

Açığa çekilen uçağın çevresinde güvenlik tedbirleri alındı. Uçak içinde ve kargo bölümünde arama yapıldı.

İHBAR ASILSIZ ÇIKTI

Havalimanı kaynaklarından alınan bilgiye göre, tüm bölümlerinde yapılan detaylı kontroller sonucu, uçakta herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmaması üzerine İstanbul-Sao Paulo seferini yapan uçak yakıt ikmalinin ardından yoluna devam etti.

Ocak ayında da yine İstanbul-Sao Paulo seferini yapan THY'nin yolcu uçağı, kabin içerisinde sahipsiz tablet bilgisayar bulunması nedeniyle Kasablanka’ya acil iniş yapmıştı.

DÜN DE AYNI PANİK YAŞANMIŞTI

Dün de İstanbul-Tokyo seferini yapan THY'ye ait uçak, tuvaletinde tespit edilen "C-4 kargo" yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı’na dönmüştü.

C-4'ün bir patlayıcı tipi olması nedeniyle yaşanan paniğin ardından yapılan aramada bomba bulunamayınca sefer gecikmeli olarak yapılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...